Japan i Engleska u polufinalu ženskog Mundijala

Japanke i Engleskinje pridružile su se Amerikankama i Nijemica u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kanadi.

FIFA. com/reprezentativke Japana

Nogometašice Japana i Engleske popunile su preostala dva mjesta u polufinalu Svjetskog prvenstva koje se održava u Kanadi. Upravo je domaćina svladala Engleska s 2:1 pred 54 tisuće gledatelja u Vancouveru.

Već nakon 12. minuta nogometašice Engleske vodile su s 2:0 pogocima Jodie Taylor i Lucie Bronze, dok je u 42. minuti susreta za Kanadu rezultat uspjela smanjiti Christine Sinclair.

Engleskinjama su se u polufinalu pridružile aktualne svjetske prvakinje Japanke koje su u Edmontonu teškom mukom svladale reprezentaciju Australije rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigla je Mana Iwabuchi u 87. minuti susreta. Zanimljivo je kako je Japan svih pet susreta pobijedio s pogotkom razlike.