Jasmin Repeša uoči Francuske: Odlučni smo da odigramo onako kako ljudi od nas očekuju

- Sigurno moramo bolje jer dolaze teži protivnici, eliminacijski sistem, najavio je izbornik Repeša

Hrvatski košarkaši s početkom u 18 sati igraju prvu “knock-out” utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. Protivnik u osmini finala je aktualni europski prvak Francuska, koja je na Pirineje došla bitno oslabljena.

U redovima Francuza nema glavnog motora Tonyja Parkera kojega su NBA obaveze (točnije Gregg Popovich) zaustavile da nastupi na ovogodišnjoj svjetskoj smotri. Udarne francuske snage u Španjolskoj su zato druge dvije NBA zvijezde Diaw i Batum.

Dvoboj u Madridru biti će 18. međusobni okršaj dviju selekcija. Nešto je uspješnija Francuska (10-7), koja je i u posljednjem sučeljavanju izašla kao pobjednik.

Francuzi su prije manje od mjesec dana slavili na pripremnom turniru u Pauu. Hrvatska je tada odigrala odličnih 32., 33. minute, dopustivši domaćinu da u samoj završnici osigura pobjedu. Hrvatski košarkaši u Madridu će taj period morati produžiti na svih 40 minuta ako misle u četvrtfinale u kojem najvjerojatnije čeka domaćin Španjolska:

– Ostali smo dužnici prije svega samim sebi, da možemo i moramo bolje. Da sigurno moramo bolje jer dolaze teži protivnici, eliminacijski sistem. Međutim, siguran sam da smo odlučni da odigramo kako ljudi prije svega od nas očekuju, najavio je izbornik Repeša.