Jedinstvo Bemax slavi prvu europsku pobjedu, Rijeka poražena na Trsatu

Nakon dvanaest godina ponovo se europska odbojka igrala na Trsatu !

Odbojkaši MOK Rijeke poraženi su u prvoj utakmici prvog kola europskog CEV kupa odigranoj u Dvorani Mladosti na Trsatu.
Crnogorski sastav Jedinstvo Bemax bio je bolji od Rijeke, slavili su igrači iz Bijelog Polja s 3:0 u setovima (25:22, 25:18, 25:19), za 77 minuta igre.
Prva utakmica 1. kola Kupa CEV-a: Rijeka – Jedinstvo Bemax 0:3 (22:25, 18:25, 19:25). Dvorana mladosti.
Suci: Dominik Biegajlo (Engleska) i Miklos Horvath (Mađarska).

Delegat: Heinz Hofstetter (Austrija).

MOK RIJEKA: Pavlović 2, Šćulija, Ličina 2, Jurišić 8, Martić, Osojnak 14, Krmpotić, Čule 2, Đorđević 3, L. Lasić 4, Banko, D. Lasić, Janjanin, Cibić 1, Sušanj, Smiljanić, Jurčević.

JEDINSTVO BEMAX: Kuburović 2, Vukić, Delić 14, Dizdarević, Popović, Kojović, Bulatović 4, Rudić 3, Bulatović, Bugarin 1, Đuretić, Tomić, Magdelinić, Mađunkov 6, Bojić 15.

Napad poeni: Rijeka 28, Jedinstvo Bemax 31. Servis poeni: Rijeka 3, Jedinstvo Bemax 5. Blok poeni: Rijeka 4, Jedinstvo Bemax 6. Servis pogreške: Rijeka 14, Jedinstvo Bemax 4.

Nakon dvanaest godina ponovo se europska odbojka igrala na Trsatu!
Koliko je bio uzbudljiv i kvalitetan susret dovoljno govori podatak da su u sva tri odigrana seta igrači Rijeke bili nadomak osvajanja setova, odigrali kvalitetnu utakmicu, no za nešto više od poraza u tri seta jednostavno nije bilo dovoljno snage i iskustva.
Gosti iz Crne Gore tako su se pokazali prevelikim zalogajem za sastav Velimira Liverića. Uzvratna utakmica odigrat će se 30. studenoga u 18 sati, a odbojkašima Rijeke za prolaz treba pobjeda od 3:0 ili 3:1, kako bi izborila “zlatni set”.