Jedvaj zaigrao i odmah skrivio jedanaesterac

Tin Jedvaj uskočio je na upražnjeno mjesto u obrani Bayera (Emir Spahić), odigrao svih devedeset minuta i skrivio kazneni udarac u prvoj minuti sučeve nadoknade...

Tin Jedvaj/Getty Images

Tešku je pobjedu izborio Bayer Leverkusen na gostovanju kod Mainza. Apotekari su slavili s minimalnih 3:2, a na terenu je svih devedeset minuta odradio i mladi hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj.

Gosti su do prednosti stigli već u 16. minuti nakon akcije Hakana Callhanoglua i strijelca Heung-Min Sona, a u 60. minuti vodstvo je povećao Kiessling. Samo desetak minuta kasnije Bayer je došao i do trećeg zgoditka fantastičnim golom Callhanoglua iz slobodnog udarca, no susret je – premda se činilo drukčije – bio daleko od bilo kakvog zaključenja.

Oba je puta Leno kapitulirao nakon kaznenog udarca; u 78. minuti rezultat je prvi put smanjio Elkin Soto, a isti je igrač precizan bio i u prvoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca kojega je skrivio upravo Jedvaj.

Hrvatski branič imao je tijekom utakmice 17 dodavanja (s uspješnošću od 76.5 posto) te je ‘zaradio’ žuti karton, a osim kaznenog udarca načinio je samo još jedan prekršaj. Desetak je minuta dobio i švicarski Hrvat Josip Drmić, dok je vratar Dario Krešić ogled promatrao s klupe za pričuve.