Premier liga: Nikica Jelavić zabio prvi pogodak sezone, desetkovani Hull remizirao sa Stokeom

Jelaviću je ovo bio šesti gol u dresu Hulla, a 22. u Premier ligi

Nikica Jelavić/Getty Images

Nikica Jelavić ponovno trese mreže. Nešto više od četiri mjeseca nakon što je posljednji put zabio u Premier ligi, 28-godišnji se napadač vratio starim navikama protiv Stoke Cityja.

„Tigrovi“ su kod kuće izvukli remi (1:1) premda su već u 15. minuti ostali s igračem manje (isključen je Chester), a Jelavić je bio strijelac u 42. minuti.

Šansu koja se nije smjela propustiti osigurao mu je bosanskohercegovački vratar Asmir Begović, loše reagiravši nakon daljinskog udarca Toma Huddlestonea. Jelavić je natrčao s desne strane te s nekoliko metara lako pogodio mrežu.

Konačnih 1:1 u 83. minuti je postavio Ryan Shawcross. Hrvatski je reprezentativac u igri bio do 81. minute, kada ga je zamijenio George Boyd. Ovo mu je bio šesti pogodak u dresu Hulla, a 22. u Premier ligi.

Premier liga, 2. kolo, rezultati

Aston Villa – Newcastle 0:0, Chelsea – Leicester 2:0, Crystal Palace – West Ham 1:3, Southampton – West Bromwich 0:0, Swansea – Burnley 1:0, Everton – Arsenal 2:2, Hull – Stoke 1:1 (Jelavić 42′), Tottenham – QPR 4:0.

Kasnije: Sunderland – Manchester United.

Ponedjeljak: Manchester City – Liverpool.

Redoslijed: 1. Tottenham 6, 2. Chelsea 6, 3. Swansea 6, 4. Arsenal 4, 5. Hull 4, 6. Aston Villa 4, 7. Man. City 3…