Još jedan visoki poraz Makarana u Ligi prvaka

Portugalske ekipe su se pokazale prejake za hrvatskog prvaka.

Malonogometaši Novog Vremena upisali su još jedan poraz bez postignutog pogotka u Elitnoj skupini Lige prvaka. Domaći Sporting je bio bolji sa 6:0 i u posljednjem kolu će odlučivati u gradskom derbiju sa Benficom o putniku na Final Four.

Sporting – Novo Vrijeme 6:0 (4:0)

Sporting: Mendes, Aparecido, Cardinal, Cary, Cavinato, Deo, Dieguinho, Leo, Matos, Mendonca, Merlim, Nunes, Varela, Sousa.

Novo Vrijeme: Bašković, Andrijašević, Babić, Bajrušović, Buljan, Kazazić, Musinov, Nižetić, Osredkar, Sokol, Lucas, Vuković, Petković.

Domaći su već u drugoj minuti poveli golom Caryja, a u petoj minuti Brazilac Dieguinho udvostručuje vodstvo. Uspjeli su se potom Makarani malo konsolidirati, ali do kraja poluvremena Nunes i Aperecido zabijaju za 4:0.

U nastavku susreta najprije je Mendonca u 28. minuti zabio peti gol, a tri minute kasnije Dieguinho upisuje svoj drugi pogodak za konačnih 6:0.

U drugom susretu grupe Benfica je sa 4:2 bila bolja od Sibiryaka. U posljednjem kolu koje je na rasporedu u nedjelju Sporting i Benfica igraju za prolaz, Sporting je u prednosti i odgovara im nerješen rezultat, a Novo Vrijeme će igrati za prestiž protiv ruskog Sibiryaka.