Još jedno finale za Maracha i Pavića

Marach i Pavić za poraz neznaju još od 13. listopada

Sjajni tandem Oliver Marach i Mate Pavić osigurali su drugo ovogodišnje finale, ovog puta na turniru u Aucklandu. U polufinalu su savladali Meksikanca Santiaga Gonzaleza i Čileanca Julia Peraltu sa 6:4, 4:6, 10:6.

Prvi set otišao je na stranu austrijsko-hrvatske kombinacije, na otvaranju meča koriste treću break priliku i tu prednost lagano održavaju do konačnog osvajanja seta. U drugom setu Gonzalez i Peralta prvi dolaze do breaka, no Pavić i Marach u idućem gemu vraćaju istom mjerom, da bi kod 5:4 još jednom ispustili svoj servis. Zanimljivo da su Gonzalez i Peralta imali samo dvije prilike za obrat i obje su iskoristili. U odlučujućem setu kod 6:5 Pavić i Marach prave razliku i dolaze do pobjede.

Bila je ovo 14. pobjeda u nizu za Pavića i Maracha, sljedeća im može donijeti novu titulu, a u finalu će im protivnici biti Bjelorus Max Mirnyi i Austrijanac Philipp Oswald koji su u dva tie breaka pobjedili druge nositelje Klaasena i Venusa.