Judo: Ivana Maranić brončana na Grand Prixu, Brigita Matić treća na Europskom kupu

Hrvatske su reprezentativke treću stepenicu pobjedničkog postolja dohvatile u kategoriji do 78 kilograma

Hrvatske judo reprezentativke bile su uspješne u Turskoj gdje se održava Grand Prix, odnosno u Sarajevu na Europskom kupu. Ivana Maranić je u turskom Samsunu osvojila broncu, dok se Brigita Matić u Sarajevu također popela na treću stepenicu pobjedničkog postolja.

U borbi za broncu kategorije do 78 kg Maranić je bila bolja od Svitlane Tsimashenku (BLR). Upisala je pobjedu protiv Alane Kanteeve iz Rusije, ali i poraz od Nathalie Powell (GBR).

U istoj kategorij ali u Sarajevu, Brigita je bila bolja u borbi za broncu protiv Anđele Telesmanić iz Dubrovnika. Matić je ranije pobjedila Sabinu Haračić (BIH), dok je polufinale izgubila od Caroline Kinnane (GBR). Nadomak medalje u Sarajevu su ostale Josipa Sabo (-52kg – 5.mjesto) i Tena Šikić (-57kg – 5.mjesto).