Jug bolji od Mladosti u regionalnoj ligi

Dubrovački Jug svladao je Mladost rezultatom 15:9...

VK Jug CO

U derbiju petoga kola Triglav regionalne vaterpolske lige Jug CO s lakoćom je pobijedio zagrebačku Mladost konačnim rezultatom 15:9 (5:0, 4:2, 4:4, 2:3).

Dubrovčani su fantastično otvorili ogled, povevši s čak 5:0 u prvoj četvrtini, a Mladostaši su prvi pogodak zabili tek poslije deset minuta i trideset sekundi igre. Već na polovici susreta imali su tako domaćini velikih i na koncu, pokazalo se, nedostižnih sedam golova prednosti.

Najefikasniji u Jugovu sastavu bio je Maro Joković s tri gola, dok je Mladost predvodio Andrija Bašić, također s tri pogotka.

Na ljestvici i dalje vodi Jug s 15 bodova, riječko Primorje EB ima 12 (uz utakmicu manje), a slijede Jadran iz Herceg-Novog, Partizan i Mornar BS. Crvena Zvezda ima šest bodova, a iza nje su Mladost, POŠK, Radnički i posljednja Vojvodina.