Jug četiri kola prije kraja osigurao Final Eight Lige prvaka

Jug je uz Pro Recco jedina neporažena momčad Lige prvaka.

Vaterpolisti Juga, u 10. su kolu LEN Lige prvaka upisali devetu pobjedu u sezoni i s 28 osvojenih i dalje čvrsto drže prvi mjesto poretka skupine ‘B’. Sinoć su Jugaši odličnom igrom potopili njemački Waspo Hannover rezultatom 18:7 (3:2, 5:1, 6:1, 4:3).

Jug CO – Waspoo Hannover 18:7

Jug CO: Popadić (6 obrana), Macan 1, Fatović 1, Lončar 3, Joković 1, Garcia, Lozina 4, Merkulov 3, Kržić, Žuvela 1, Benić 2, Papanastasiou 2, Vukojević. TRENER: Vjekoslav Kobešćak

Waspoo Hannover: Schenkel (6 obrana), Ćorušić 2, Bukowski, Real, Da. Brguljan 1, Radović, Jokić, Preuss 1, Sekulić 1, Zech, Giorgetti 2, Winkelhorst, Götz. TRENER: Karsten Seehafer.

Nakon prvih osam minuta Jug je imao prednost od samo jednog gola, ali u drugoj i trećoj četvrtini, Jugaši su igrali u šestoj brzini, zabili čak 11 golova dok je Toni Popadić samo dva puta morao vaditi loptu iz mreže. U posljednjih osam minuta Jug je ušao s prednošću 14:4, a na vrata Juga stao je Antonio Vukojević umjesto Tonija Popadić, koji je još odradio još jednu vrhunsku utakmicu.

Strijelce je predvodio Luka Lozina s četiri gola, Luka Lončar i Daniil Merkulov postigli su po tri, Hrvoje Benić i Alex Papanastasiou po dva dok su se Marko Macan, Loren Fatović, Maro Joković i Marko Žuvela po jednom upisali u strijelce.

Četiri kola prije kraja Jug je prvi s 28 bodova i utakmicom više, druga je Verona s 19, Olympiacos i Szolnok imaju po 15…

Večeras Jadran igra na Poljudu protiv Spandaua, dok Mladost gostuje kod Sport managementa. U sljedećem kolu koje je na rasporedu 27. ožujka, Jug CO gostuje u Busto Arsiziu kod današnjeg protivnika Mladosti.