Jug CO u posljednjoj četvrtini preokrenuo za treću pobjedu u LP

Toni Popadić zaključao je vrata u posljednjoj četvrtini.

Vaterpolisti Juga CO slavili su rezultatom 8:7 u derbiju trećeg kola vaterpolske Lige prvaka na svome bazenu u Gružu protiv mađarskog Szolnokija.

Jug CO – Szolnoki 8:7 (3:1, 1:3, 2:3, 2:0)

Jug je odlično ušao u utakmicu, poveo je s 2:0 i održao prednost od dva pogotka do kraja prve četvrtine, a sa tri pogotka Zalankija za Mađare na odmor se odlazi neriješenim rezultatom 4:4. Szolnoki je uhvatio prednost preko Prlainovića i držao je tokom čitave treće dionice, a onda je Toni Popadić zaključao svoja vrata. Sjajna obrana Juga nije primila gol u posljednjoj četvrtini, a golovima Papanastasioua i Merkulova dolaze Gospari do 8:7 prednosti. Merkulov je status junaka susreta potvrdio i u zadnjem Szolnokijevom napadu kada je oteo loptu za veliku pobjedu.

Daniil Merkulov i Alexandros Papanastasiou dva su puta tresli mrežu protivničkog vrtara, dok su Hrvoje Benić, Luka Lončar, Loren Fatović i Maro Joković dodali po jedan pogodak.

Sljedeći europski ispit za Jugaše bit će 5.12., kada im u goste dolazi talijanski BPM Sport management.

Jugu je ovo treća pobjeda iz isto toliko susreta u Ligi prvaka te su vodeći na ljestvici s istim brojem bodova kao Sport managment te dva boda više od zagrebačke Mladosti.