Jug i dalje stopostotan, Jadran upisao prvu pobjedu u Ligi prvaka

Jug je u skupini B jedini stopostotan, a isti učinak imaju Pro Recco i Barceloneta u A skupini.

Dosta uspješno kolo imali su hrvatski predstavnici u LEN Ligi prvaka. Najbolji hrvatski trojac upisao je dvije pobjede na domaćim plivalištima, a Mladost je očekivano izgubila na gostovanju kod europskog prvaka.

Jug – BPM 9:8 (3:5, 4:0, 1:1, 1:2)

Jug je u Gružu tijesno savladao BPM Sport management rezultatom 9:8. Talijanska momčad došla je u Dubrovnik osokoljena sa tri pobjede u prva tri kola. Talijani su krenuli odlučno i stekli dva pogotka prednosti uz čak pet postignutih golova u prvoj četvrtini, ali Gospari u drugoj dionici utakmice ubacuju u brzinu više i dolaze do vodstva. U posljednjoj četvrtini BPM je uspio doći do izjednačenja, ali Loren Fatović golom iz peterca ostavlja bodove na Gružu.

Xavi Garcia večeras je kapetanski predvodio momčad. Katalonac je postigao dva pogotka te se istaknuo odličnim reakcijama u obrani. Uz njega po dva su se puta u listu strijelaca upisali Maro Joković i Luka Lozina.

Olympiacos – Mladost 13:8 (3:0, 3:4, 4:3, 3:1)

Mladost je u Ateni doživjela prvi poraz, ne samo u Ligi prvaka, već i cijele ove sezone. Početak je bio loš, vratar Olympiacosa Pavić skupio je na samom startu četiri obrane, a Grci su savršeno zabijeli s igračem više (3-3). Uz sve to, najbolji Mladostaš Cosmin Radu zaradio je dva isključenja u prvoj četvrtini. Vratili su se Mladostaši na samo pogodak zaostatka, a početkom treće četvrtine, uslijedio je novi pad i europski prvak odlazi na velikih 9:5 što je do kraja očuvao.

Jedini višestruki strijelac kod Mladosti bio je Lovre Miloš sa tri pogotka. Fountoulis i Dervisis zabili su po četiri za Olympiacos, Pavić je susret završio sa 12 obrana, a Marcelić kod Mladosti sa osam.

Jadran – Waspoo Hannover 15:10 (2:3, 2:3, 8:2, 3:2)

Jadran je u 4. kolu B skupine Lige prvaka uvjerljivo slavio u utakmici punoj prekršaja, pa i grubosti, sa čak pet pogodaka razlike protiv njemačkog prvaka. U biti, Asićevi su momci učinili pola posla onog trenutka kada nisu dopustili Hannoveru veliko rezultatsko odvajanje kako su Nijemci činili u prve tri euro utakmice, kada bi poveli s 3-4 golova razlike. Tu su uveli goste u nervozu, ali jednako tako kažnjavali i njihov i inače zamjetan pad u posljednje dvije dionice. Utakmicu je prelomila treće četvrtina u kojoj su Splićani zabili čak osam golova.

Visković sa pet i Popović sa četiri gola bili su najbolji kod Jadrana, dok je za Hannover tri gola postigao Giorgetti.

Nakon četiri kola Jug je vodeći sa 12 bodova, BPM ima 9, Olympiacos i Mladost po 7, a slijede Szolnoki 4, Jadran 3, Hannover 2 i posljednji Spandau 1 bod.