Jug neporažen kod europskog prvaka, Jadran slavio

Jug je i dalje jedina neporažena momčad u skupini.

Odigrane su utakmice osmog kola LEN vaterpolske Lige prvaka nakon kojeg je samo Pro Recco ostao jedina momčad s maksimalnim učinkom, no naš Jug je i dalje neporažen jer se vraća s bodom kod europskog prvaka Olympiacosa.

Olympiacos – Jug 10:10 (4:2, 3:2, 0:2, 3:4)

OLYMPIACOS: Pavić (6 obrana), Mylonakis, Skoumpakis, Genidounias (5), Fountoulis, Kakaris, Dervisis, Bušlje, Mourikis, Gounas (2), Argyropoulos (2), Obradović (1), Galanopoulos. Trener: Theodos Vlachos.

JUG CO: Popadić (7 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar (2), Joković (2), Garcia (1), Lozina, Merkulov (1), Kržić, Žuvela (1), Benić, Papanastasiou (2), Jurišić. Trener: Vjeko Kobešćak.

Gospari su loše ušli u susret i sredinom druge četvrtine, Olympiacos je imao velikih 6:2, no s dva gola Luke Lončara ipak su uspjeli malo smanjiti zaostatak i nagovijestiti povratak u meč. U nastavku se razbranio Toni Popadić, a napad je proradio, pa su Jugaši golovima Papanastasioua i Merkulova došli na samo gol zaostatka uoči posljednjih osam minuta. Jugaši su uraganski ušli u posljednju četvrtinu, golovima Papanastasioua, Fatovića i Jokovića dolaze do vodstva 9:7. U tom trenutku europske prvake pogurali su malo suci dosudivši dva peterca, a Jug je u posljednje dvije minute ušao bez četiri igrača koji su isključeni po tri puta. Mladi Žuvela pogodio je za novo vodstvo Juga, ali 19 sekundi prije kraja Genidounias postavlja konačnih 10:10.

Jadran – Sport Management 12:9 (2:0, 3:5, 2:3, 5:1)

JADRAN: Anić (13 obrana), Kunac 1, Zović 1, Krapić 1, Butić, Delić, Power 2, Popović, Visković, Milardović 1, Šetka 4, Kovačić 2, Podrug. TRENER: Ivan Asić.

SPORT MANAGEMENT: Lazović (12 obrana), Dolce 1, Damonte, Alesiani 1, Fondelli 1, Di Somma 2, Drašović 1, Bruni 2, Mirarchi, Luongo, Casasola, Valentino 1, Nicosia. TRENER: Marco Baldineti.

Jadran je na Poljudu iznenadio talijansku momčad iz Verone. Susret je odlučen u posljednjoj četvrtini koju su Splićani dobili s velikih 5:1. Jadranu je ovo druga pobjeda ove sezone u Ligi prvaka i dokaz tvrdnjama s početka natjecanja kako ovo nije momčad koja će vidjeti završni turnir u Hannoveru, ali je sastav koji će svakome baš zagorčati život. Verona je to spoznala najbolje ili za njih, na najteži način.