Liga prvaka: Jug porazom u posljednjoj utakmici izgubio drugo mjesto u skupini

Jug je upisao poraz na gostovanju u Mađarskoj kod Egera u posljednjem kolu LEN Lige prvaka te time izgubio drugo mjesto u skupini B.

Večeras se igralo posljednje kolo natjecanja po skupinama ovogodišnje LEN Lige prvaka. Jedini hrvatski predstavnik, dubrovački Jug gostovao je kod mađarskog Egera te je u tijesnoj utakmici poražen 6:5.

Ova utakmica bila je vrlo važna za obje momčadi, pobjeda je nosila osiguravanje drugog mjesta u skupini te nešto lakšeg protivnika u prvom susretu na Final Sixu. Nažalost, uspješniji su danas bili domaći igrači te je Jug izgubio drugu poziciju koju je držao do ovog kola. Zapravo i konačan rezultat ostavlja dojam tijesnije utakmice nego što je to stvarno bilo, vodili su Mađari minutu prije kraja čak tri razlike, a to je ipak u vaterpolu nedostižna razlika za tako malo vremena, pogotovo u utakmici ovog tipa gdje su ipak dominirale obrane i vratari.

Prvi je poveo Jug, nakon dvije i pol minute utakmice uspjeli su probiti srbijanskog vratara Mitrovića na vratima Egera, strijelac prvog pogotka bio je Perrone. Izjednačenje i rezultat 1:1 na prvoj pauzi donio je Angyal. U drugoj četvrtini poveo je ponovno Jug preko Garcije, ali Mađari preokreću golovima Erdelyija te na poluvrijeme odlaze s minimalnom prednošću 3:2. I u trećoj četvrtini prvi su zabili Jugaši, ovaj puta Fatović, ali novo vodstvo domaćima donosi danas sjajni Erdelyi. U posljednjoj četvrtini domaća momčad potvrdila je pobjedu, otišli su pogocima ĆukaHaraija na velikih tri razlike 6:3 minutu i 31 sekundu prije kraja. Do kraja su Jugaši samo ublažili poraz, dva puta je u posljednjoj minuti s igračem više pogodio mladi Hrvoje Benić.

Na kraju je Benić bio i najbolji strijelac Juga s ta dva pogotka, ali podbacili su noistelji igre poput JokovićaObradovića koji su ostali bez pogodaka dok su stranci zabili tek po jedan pogodak, a od njih se ipak očekuje puno više. Kapetan Marko Bijač bio je vrlo dobar na golu, ali nije mogao baš sve obraniti. Kod Egera razliku je s tri pogotka napravio Erdelyi, a jako je dobar na golu bio Mitrović.

Jug tako natjecanje završava na trećem mjestu u skupini sa 17 bodova, koštao ih je na kraju previše domaći remi protiv posljednjeplasiranog Hannovera. Prvo mjesto s maksimalnih 30 bodova osvojio je Pro Recco dok Eger natjecanje završava s 18 bodova. Iz skupine A na Final Six odlaze kao što se već prije znalo Szolnoki kao pobjednik skupine s 28 bodova, drugi Olympiacos s 22 boda te Brescia koja je natjecanje završila sa 17 bodova. Final Six se igra u Budimpešti 26. svibnja, a Jug će u četvrtfinalu igrati protiv Olympiacosa te u slučaju pobjede u polufinalu protiv Pro Recca.