Jug potopio Partizana u Beogradu

Uoči posljednjeg kola, završni turnir osigurali su Jug, Mladost i Dva Jadrana, splitski i crnogorski iz Herceg Novog.

U pretposljednjem 17. kolu vaterpolske regionalne Triglav lige, vaterpolisti Juga upisali su još jednu pobjedu, a ovog puta slavili su u Beogradu pobjedivši Partizan sa 10:8, dok je u hrvatskom dvoboju Mladost bila puno bolja od Primorja na Kantridi i slavila sa 18:5.

Partizan – Jug CO 8:10 (1:1, 3:3, 1:1, 3:5 )

Nakon prvih osam minuta igre igrači obje momčadi zabili su po jedan gol, dok su u drugoj četvrtini proradili strijelci, ali ponovo su obje ekipe postigle jednak broj golova, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 4:4.

Gospari su ponovo mlako odigrali treću četvrtinu, nisu imali rješenja u napadu, ali su opet odigrali dobru obranu, a sve su naplatili u posljednjoj četvrtini kada su ubacili u brzinu više i odjurili do pobjede.

Hrvoje Benić je bio prvo ime susreta sa četiri pogotka, dva je dodao Loren Fatović, dok su po jedan zabili Kristijan Čulina, Marko Žuvela, Viktor Rašović i Vincenzo Renzuto. U redovima domaćih Nikola Radonjić postigao je tri gola.

Primorje – Mladost 5:18 ( 1:4, 0:5, 3:4, 1:5 )

Radu je već na samom početku utakmice pokazao da je trenutno u izvrsnoj formi, te najavio još jednu svoju efikasnu večer. Redom su ga pratili Biljaka, Zović i Bukić, te je prednost bila sve veća i veća. Igrači trenera Bajića od početka su igrali dobru obranu te su domaćinima preostali udarci iz daljine koji ne predstavljaju probleme vrataru Marceliću.

Početkom treće četvrtine Mladost je imala velikih 11:1 i samo je trebalo ostatak utakmice privesti kraju. Svoju priliku pri ovom rezultatu dobio je mladi vratar Mladosti Jukić.

Cosmin Radu je zabio četiri gola, a po tri su dodali Bukić, Lazić i Paškvalin. U momčadi Primorja po jedan gol zabili su Brubnjak, Peroš, Tkač, Petrić i Radulović.