Jug razbio Waspoo u Hannoveru, Jadran poražen u Berlinu

Jug je uz Pro Recco jedina stopostotna momčad Lige prvaka.

Vaterpolisti Juga upisali su petu pobjedu i isto toliko nastupa u veterpolskoj Ligi prvaka. Gospari su na gostovanju u Hannoveru bili uvjerljivi protiv domaćeg Waspoo Hannovera rezultatom 14:7.

Waspoo Hannover – Jug CO 7:14 (1:2, 0:7, 4:3, 2:2)

Nakon početkog vodstva od 2:1 u prvoj četvrtini, Jugaši su odigrali maestralnu drugu dionicu utakmice. Zabili su čak sedam golova, a vratar Toni Popadić zaustavio je sve udarce domaćih. Do kraja susreta Jug je održavao stečenu prednost i susret završio sa sedam pogodaka prednosti.

Maro Joković istaknuo se sa četiri pogotka, a tri je zabio Loren Fatović. Popadić je susret završio sa 11 obrana, a kasnije je priliku dobio i mladi Antonio Vukojević.

Spandau 04 – Jadran Split 12:11 (2:4, 4:2, 3:2, 3:3)

Splitski Jadran također je gostovao u Njemačkoj, u Berlinu kod Spandaua, a poražen je minimalno 12:11. Odlično je Jadran otvorio utakmicu, nakon prve četvrtine imali su vodstvo od dva pogotka, a neposredno prije poluvremena, Spandau je izjednačio na 6:6. Nikola Dedović pogodio je za prvo vodstvo domaćih, a u posljednju minutu i pol Spandau je poveo 12:10. Minutu prije kraja Visković je smanjio, imao je Jadran i posljednji napad od 20 sekundi za izjednačenje, ali greda je spasila domaćine.

Ćuk je sa tri gola bio najefikasniji igrač u domaćim redovima, a Ivan Domagoj Zović zabio je četiri za Jadran.