Jug s novim trenerom iz devetog pokušaja jači od Primorja

Jug je nakon devet utakmica bez trijumfa konačno, s novim trenerom, uspio pobijediti Primorje.

Vjekoslav Kobeščak nije mogao bolje odraditi debitantsku utakmicu na klupi Juga CO. Prvi put u posljednjih devet međusobnih ogleda Dubrovčani su, naime, porazili Primorje, a samo je vratar Frano Vićan spasio domaće i težeg rezultatskog fijaska.

Očito je promptno proradio “pozitivan šok” o kojemu je pričao novoustoličeni trener, jer Jugaši su u bazenu pokazali da nisu zaboravili igrati vaterpolo. Dvije godine prošle su od posljednjeg slavlja Juga, a bio je tada na izborničkoj klupi Veselin Đuho.

Riječani su u jednom trenutku susreta ostali, malo je reći, zabezeknuti – momčad iz Gruža punih 17 (!) minuta obranila je svoj gol pa se i njihov zaostatak vrlo brzo popeo na – pokazat će se kasnije – nedostižnih 3:7.

Malu su nadu Primorjaši gajili još pred kraj treće četvrtine, no sve je praktički riješio Miho Bošković pogodivši za 8:5 te je Jug s konačnih 9:6 na koncu od Szolnokija preuzeo i prvo mjesto skupine B Lige prvaka.