PLAYOFF PRVENSTVA HRVATSKE

Jug uvjerljiv protiv Mornara, Mladost izvukla remi protiv Primorja

U prvim polufinalnim utakmicama vaterpolskog Prvenstva Hrvatske Mladost i Primorje EB remizirali su 7:7 (1:2, 2:4, 1:0, 3:1), a je Jug CO bio je uvjerljiv kod Mornar Brodospasa slavivši 18:9 (4:0, 7:1, 5:6, 2:2).

Hrvatski vaterpolisti/Sebastian Govorčin

Primorje je ušlo u utakmicu kao favorit te je dvije minute prije kraja imalo prednost od 6:2 i činilo se kako će mirno privesti utakmicu kraju. No, uslijedio je povratak Žabaca, koji su dvije i pol minute prije kraja uspjeli izjednačiti pogotkom Ivana Domagoja Zovića, inače najboljeg pojedinca susreta.

Prava drama odvijala se posljednje minute. Nikola Dedović postiže pogodak za vodstvo Riječana 7:6, ali 24 sekunde prije kraja Zović izjednačava na konačnih 7:7. Primorje je imalo posljednji napad, ali je Ivan Marcelić obranio pokušaje Mihe Boškovića i Dedovića.

S druge strane, Jug nije imao problema. Nakon što su osvojili naslov prvaka regionalne lige, vaterpolisti Juga napravili su veliki korak prema još jednom finalu. U prvoj polufinalnoj utakmici slavili su kod splitskog Mornara s uvjerljivih 18:9. Najučinkovitiji kod Dubrovčana bio je Maro Joković s pet pogodaka, dok je najbolji kod splitske momčadi bio Antonio Buha s tri pogotka. Uzvrat je na rasporedu 26. ožujka u Gružu.