Jug uvjerljivo poražen na gostovanju kod Pro Recca

U derbiju pretposljednjeg devetog kola LEN Lige prvaka dubrovački Jug poražen je na gostovanju u Italiji kod Pro Recca rezultatom 9:5.

U pretposljednjem devetom kolu LEN Lige prvaka dubrovački Jug CO gostovao je u Genovi kod Pro Recca te je uvjerljivo poražen 9:5.

Talijani, već godinama vaterpolski dream team, bili su veliki favoriti u ovom dvoboju. Oni su još uvijek bez poraza u ovoj sezoni Lige prvaka, a nitko im zapravo nije uspio prići niti blizu, sve utakmice su dobili s barem dva pogotka razlike, a čak pet utakmica s pet ili više razlike. Također Jug je bio bez najboljeg strijelca Paula Obradovića koji je ozlijeđen pa su im šanse i time bile smanjene.

Jug je uspio prvi povesti nakon manje od minute golom Lorena Fatovića iz situacije s igračem više, ali brzo se vraćaju Talijani, a četvrtina završava rezultatom 2:2. U drugom dijelu zaigrale su se čvršće obrane s obje strane, a jedini pogodak nažalost pao je u mreži Marka Bijača pa Pro Recco na poluvrijeme odlazi s 3:2 prednošću.

U trećoj dionici ponovno su se razigrali napadi, palo je čak pet pogodaka u tih osam minuta. Dva puta bježao je Pro Recco na dva pogotka razlike, drugi puta točno na isteku treće četvrtine kada Sandro Sukno odlično svladava Bijača za 6:4 na odmoru. Utakmicu su domaći dovršili sjajnom obranom dopustivši Jugu tek jedan pogodak u zadnjem dijelu. Oni su zabili još tri, od toga dva u posljednje dvije minute te tako osigurali i devetu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone.

Jedini igrač Juga s dva pogotka večeras bio je reprezentativni centar Luka Lončar dok su po jedan gol postigli MarkovićPerrone i spomenuti Fatović. Najbolji strijelac utakmice bio je jedini Hrvat u redovima Pro Recca Sandro Sukno s tri pogotka dok je dva zabio Crnogorac Aleksandar Ivović.

Jug i dalje drži drugo mjesto u skupini B sa 17 bodova, deset manje od vodećeg Pro Recca. U posljednjem kolu izravno će igrati protiv Egera za drugo mjesto u Budimpešti. Eger je na 15 bodova tako da će Jugu biti dovoljan i remi da osigura drugo mjesto.