Jugaši bez poteškoća do novog finala Jadranske Triglav lige

Loren Fatović bio je prvi strijelac utakmice sa četiri pogotka.

Vaterpolisti Juga napravili su prvi korak ka osvajanju trećeg naslova u nizu, a četvrtog u povijesti regionalne vaterpolske lige. U drugom polufinalnom dvoboju na plivalištu Gruž sa 11:7 bili su bolji od splitskog Jadrana.

Jug CO – Jadran ST 11:7 (4:1, 3:1, 3:3, 1:2)

Jug CO: Bijač (13 obrana), Macan, Fatović 4, Lončar, Joković 2, Garcia, Ivanković 1, Rašović, Renzuto 2, Pavličević, Benić 1, Lozina 1, Jarak, Žuvela, trener: Vjekoslav Kobeščak.

Jadran: Anić (8 obrana), Goreta 2, Marinić-Kragić, Krapić 2, Butić, Pejković, Power 3, Marelja, Visković, Milardović, Šetka, Buzdovačić, Strujić, Bušelić, trener: Ivan Asić.

Vaterpolisti Juga već su u prvoj četvrtini praktički riješili pitanje pobjednika kada su golovima Hrvoja Benića, Vincenza Renzuta, Lorena Fatovića i Mare Jokovića otišli na visokih 4:0, a do isteka prvih osam minuta Antun Goreta iskoristio je igrača više i dao tračak nade gostima. Taj tračak ugasio se već do poluvremena jer su Gospari otišli na nedostižnih 7:2.

U nastavku susreta domaći vaterpolisti rutinski su održavali prednost, obrana je u trećoj dionici malo pala s obzirom da su primili tri pogotka, a u posljednjoj je stao napad jer su postigli samo jedan pogodak. Golovima Nathana Powera i Gorete, Jadran je kao utjehu dobio posljednju četvrtinu.

Prvi strijelac Juga bio je Loren Fatović sa četiri pogotka, dva su dodali Renzuto i Joković, a po jedan su zabili Ivanković, Benić i Lozina, dok je Marko Bijač zaustavio 13 udaraca. Kod Jadrana Power je zabio tri pogotka, dvaput su se u strijelce upisali Krapić i Goreta, a Mate Anić obranio je osam šuteva.

U finalu će se sastati Jug CO i Mladost, dok će dva Jadrana, splitski i herceg-novski igrati za treće mjesto