Liga prvaka: Jugu remi na domaćem terenu

Neočekivano zahtjevan susret za aktualne europske prvake

Vaterpolisti Juga su dočekali Waspo Hannover u sklopu 5. kola skupine B Lige prvaka. Vaterpolisti Juga u zadnjim minutama utakmice uspjeli su smanjiti zaostatak, te su remizirali rezultatom 15:15 (4-3, 2-4, 0-3, 9-5).

Iako je Jug bolje otvorio utakmicu, gosti su brzo došli do vodstva. Bolje odigrana druga i treća četvrtina omogućila im je da četvrtu četvrtinu počnu s četiri pogotka razlike (7-11). Hrvatski predstavnik je pokazao zašto je aktualni europski prvak tek u zadnjoj četvrtini, kada je ubacio čak devet golova u mrežu Hannovera. Izjednačen rezultat se ostvario zahvaljujući golu Felipe Perrone 40 sekundi prije kraja utakmice

Najučinkovitiji igrači Juga su bili Filipe Perrone s pet golova, te Loren Fatović i Paulo Obradović s dva gola. Kod Waspo Hannovera trebamo izdvojiti Aleksandra Radovića s pet, te Darka Brguljana s četiri gola.

Nakon pet kola skupine B, Jug se nalazi treći na ljestvici s osam bodova, isto bodova kao i druga momčad na ljestvici, Barceloneta. Vrh ljestvice drži neporažena momčad Pro Recca s 15 bodova.