Juniori Arsenala svladali Dinamo

U juniorskoj Ligi prvaka Arsenal je bio bolji od Dinama...

Zagreb, 16.09.2015 - Utakmica 1. kola juniorske Lige prvaka, Dinamo - FC Arsenal na stadionuHitrec - Kacian u Maksimiru. na slici Amer Gojak Foto: Mario CUZIC/ZNA.HR

Juniori Dinama debitirali su u Ligi prvaka domaćim porazom od Arsenala 2:0. Momčad Marija Cvitanovića prikazala je dobru igru, ali gosti su ipak iskoristili svoje prilike. Na utakmici je bilo nešto manje od tri tisuće gledatelja. U prvom dijelu Dinamo je kontrolirao loptu i imao nekoliko prilika, ali realizacija je zakazala. Posebno opasni bili su Ivan Božić i Dani Olmo. Upravo je Španjolac u 21. minuti imao najbolju priliku, no Finac Keta je lijepom reakcijom spasio svoju mrežu. Neposredno prije odmora je Amer Gojak iz teške pozicije pogodio vratnicu, a onda je Arsenal kaznio promašaje. Davor Lovren (brat Dejana Lovrena) izgubio je u 43. minuti loptu na sredini, a Willock je projurio obranom Dinama, lako se oslobodio Kalaice i Kneževića te rutinski svladao Šempera za 0:1. Bila je to prva prilika za momčad koju vodi Thierry Henry.

Englezi su bolje otvorili nastavak i u 47. minuti je Šemper sjajno reagirao nakon što je Mavididi prošao kroz domaću obrani i uputio dobar udarac. U 66. minuti je Willock lijepo prošao po lijevoj strani, Kalaica ga je oborio u kaznenom prostoru i sudac Jakupović pokazao je na bijelu točku. Ben Sheaf je preciznim udarcem povisio na 2:0. Do kraja smo gledali mirnu igru u kojoj je Arsenal lako čuvao prednost. Jedino što vrijedi izdvojiti je vratnica Matića nedugo nakon ulaska u igru.

U drugoj utakmici ove skupine Olympiacos je svladao Bayern 1:0 pogotkom Saliaskasa s bijele točke u 82. minuti. U sastavu Bayerna bila su i dvojica Hrvata. Dominik Martinović je zamijenjen na odmoru, dok je Fabijan Benko igrao do 65. minute. Podsjetimo da pobjednik skupine prolazi u osminu finala, dok drugoplasirani ide u dodatno razigravanje.