Juniori Dinama nakon penala se plasirali u osminu finala Lige prvaka

Horkaš obranio kazneni udarac, kasnije i jedanaesterac.

Juniorska momčad Dinama uspješno je odradila utakmicu playoffa Lige prvaka protiv Lokomotiva iz Moskve i nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca plasirala se u osminu finala.

Dinamo Zagreb – Lokomotiv Moskva 1:1 (6:5)

Strijelci: 1:0 Šipoš 13′, 1:1 Faizullin 90+3′

Iz jedanaesteraca: Franjić, Šipoš, Rešetar, Kapitanović i Ćuže za Dinamo, a Magkeev, Cherniakov, Faizullin i Suleimanov

Dinamo: Horkaš, Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Franjić, Antovski (od 86.Radonja), Gjira, Marin (od 92.Rešetar), Baturina (od 82.Kapitanović), Ćuže, Šipoš.

Lokomotiv: Botnar (od 94.Kraikov), Loginov (od 46.Osnov), Chernyy, Lapshov, Sukharev, Magkeev, Petrov (od 65.Cherniakov), Iosifov (od 82.Turischev), Titkov, Karapuzov (od 46.Faizulin), Suleimanov.

Dinamo je od početka krenuo po pobjedu, već u trećoj minuti Franjićev udarac jedva je zaustavio golman Botnar, ali zato je kapitulirao u 13. minuti kada je njegovu grešku iskoristio Leon Šipoš. U 27. minuti pokušao je Antonio Marin, a šest minuta kasnije neprecizan je i Roko Baturina. U samoj završnici prvog poluvremena neprecizan je bio i Ćuže, pa se na odmor otišlo samo s golom prednosti.

U 70. minuti prva prigoda za Moskovljane i to iz penala kojeg je skrivio vratar Dinko Horkaš. Horkaš se ekspresno iskupio sjajno obranivši udarac Tikhova. Lokomotiv je tražio izjednačenje, a u 85. minuti Horkaš brani udarac Faizullina. I onda na samom kraju upravo Faizullin šokirao je modre golom duboko u sudačkoj nadoknadi, pa su o pobjedniku odlučivali jedanaesterci.

Trener Lokomotiva uspio je prije zadnjeg sučeva zvižduka zamjeniti vratare, no Kraikov nije uspio zaustaviti niti jednog izvođača Dinama. S druge strane Horkaš je u četvrtoj seriji obranio udarac Osnova i zaslužio epitet igrača utakmice.

Modri su do playoffa došli pobjedama protiv rumunjskog Viitorula (1:0, 2:0) i kazahstanske Astane (3:1, 1:1). U petak slijedi ždrijeb osmine finala i netko od velikana – Ajax, Atlético Madrid, Barcelona, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United, Porto ili Real Madrid. Poslije toga klubovi igraju četvrtfinale, dok se završnica (polufinale i finale) igra u jednom tjednu u travnju 2019.