Juniori Dinama remizirali u Astani

Petar Mikulić zaradio je dva žuta kartona u samo dvije minute.

Juniorska momčad GNK Dinama remizirala je rezultatom 1:1 u Astani protiv istoimenog domaćina u prvoj utakmici playoffa UEFA youth league.

Astana – Dinamo 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Prokopenko (45′), 1:1 – Šipoš (87′)

Astana: Saenko – Ilyassov, Mazhit, Zhumadilov, Iskakov – Kairkenov, Zhakipbayev (od 88. Tsoy) – Skvortsov (od 90+3. Abenov), Prokopenko, Makhan (od 90+3. Zhugunis) – Karimov. Trener: Vasily Marunyak.

Dinamo: Josipović – Radonja, Šutalo, Franjić, Mikulić – Julardžija (od 37. Hrvoj), Gjira, Pavlak (od 88. Radić) – Ćuže, Baturina (od 65. Šipoš), Marin. Trener: Igor Jovićević.

Uspjeh mladih modrih još više dobiva na važnosti s obzirom da su od 34. minute igrali s igračem manje jer je Petar Mikulić upario žute kartone. Astana je u posljednjoj minuti prvog poluvremena došla do prednosti golom Vladislava Prokopenka, a Dinamo je uspio izvući pozitivan rezultat samo tri minute prije kraja susreta. Junak je bio Leon Šipoš koji je pogodio nakon asistencije Marija Ćužea.

Prolaz u iduću fazu natjecanja momčad Igora Jovičevića tražiti će u uzvratnoj utakmici koja je na rasporedu 27. studenog, na stadionu Hitrec-Kacian.

“Iznimno teška utakmica, i s fizičkog i s mentalnog gledišta gdje smo ostali s igračem manje u 34. minuti. Herojskim činom ostvarili smo rezultat koji nam daje nadu u uzvratu. Izvukli smo maksimum što smo mogli, s obzirom da smo računali na negativne okolnosti koje smo anticipirali. Bilo je vidljivo na igračima da neispavanost, vremenska razlika i umjetna trava utjecala je na psihologiju igrača, bez obzira što smo se skupili, bili zajedno, htjeli dati sve od sebe. Uz to, igrati u šest ujutro, to je van svake pameti. Žao mi je da u drugom dijelu, kad smo s igračem manje stvorili veliki broj prilika, nismo u potpunosti okrenuli tijek susreta. S optimizmom dočekujemo uzvratnu utakmicu i 1:1 nosimo kao aktivan rezultat koji će nam malo olakšati uzvrat.” – rekao je trener Igor Jovičević.