Juniori Rijeke nakon penala prošli u četvrtfinale Viareggio cupa

Bivši Dinamovac i sadašnji napadač Juventusa Sandro Kulenović vodeći je strijelac turnira sa pet pogodaka.

Nakon 1:1 u regularnom dijelu utakmice, nogometaši Rijeke pobijedili su nakon jedanaesteraca juniore Torina, te se plasirali u četvrtfinale prestižnog Viareggio cupa.

Torino – Rijeka 1:1 (2:4)

strijelci: 1:0 D’Alena 66′-11m ; 1:1 Mulac 90′

TORINO: Zanellati, Gilli, E. Bianchi, Capone, Fiordaliso, Adopo, Celeghin, Panaioli (od 46′ F. Bianchi), Kone (od 55′ D’Alena), Butic (od 87′ Ferigra),

RIJEKA: Pandur, Štefulj, Mulac, Svetić, Vuk, Črnko, Jurešić, H. Smolčić, Bušnja, Pintarić, Dukađin.

Riječani su već u sedmoj minuti imali odličnu priliku kada je Črnko uzdrmao vratnicu, a potom je u 30. minuti Bušnja zatresao mrežu, međutim gol je poništen zbog zaleđa. Torino je poveo u 66. minuti kada je Jurešić srušio Caponea, a D’Alena pogodio za vodstvo. Butić je u 80. minuti mogao riješiti utakmicu za Torino, ali je nakon kornera pogodio gredu, a u posljednjim sekundama utakmice Mulac je sjajno iskoristio centaršut Jurešića i glavom pogodio za izjednačenje.

U lutriji jedanaesteraca, za Rijeku su bili precizni Vuk, Mulac i Pintarić, a vratar Pandur zaustavio je dva udarca Torineza, dok je jedan završio na okviru gola.

Inter – Pro Vercalli 1:1 (2:1)

U četvrtfinale će Rijeka igrati protiv Juventusa, s kojim se već sastala u grupi. Imali su Riječani u toj utakmici vodstvo od 2:0, kada je Sandro Kulenović dvama pogocima donio bod Staroj dami.