Juniori Rijeke pobjedili New York i preuzeli vodeću poziciju na Viareggio Cupu

Bivši napadač Dinama, Sandro Kulenović vodeći je strijelac turnira, a nastupa u dresu Juventusa.

Juniorska ekipa NK Rijeke pobjedila je u  La Speziji u svom drugom nastupu na Viareggio Cupu ekipu Euro New York rezultatom 2:0, te su preuzeli vodeću poziciju u svojoj skupini.

Rijeka – Euro New York 2:0

1:0 Dukađin 36. min ; 2:0 Dukađin 2:0 (11m) 79.min

RIJEKA: Pandur, Štefulj, Čeliković, Mulac, Svetić (od 37′ Pintarić), Vuk (od 44′ Jurešić), Ristovski, Črnko (od 42′ Bušnja), Smolčić, Lepinjica, Dukađin. trener: Pilipović.

EURO NEW YORK: Best, Rodriguez (od 15′ Briscoe), Previte (od 27′ Buljubasic), Ponieman (od 15′ Yanes jr.), Ziyaev (od 36′ Konate), Santucci, Maiello, Yanez (od 36′ Giardina), Canalicchio, Vargas (od 36′ Vilcini), Canali. trener: Balsamo.

Riječani su poveli u 36. minuti kada je Vuk povukao kontru i izašao sam pred vratara Besta koji njegov pokušaj brani, ali lopta se odbija do Dine Dukađina koji je posprema u mrežu. Đukadin je postigao i drugi pogodak iz kaznenog udarca koji je izborio Črnko u 79. minuti.

U drugoj utakmici Rijekine skupine Juventus je sa 2:1 bio bolji od Beneventa, a susret je obilježio pogodak Juventusa u 97. minuti. Podsjetimo da je Juventus preko Sandra Kulenovića došao do boda protiv Rijeke također u nadoknadi, a sada su ponovo bili iste sreće. Kulenović je i danas bio strijelac protiv Beneventa, te je trenutno vodeći strijelac turnira.

Nakon dva odigrana kola Rijeka i Juventus su vodeći sa četiri boda, Benevento ima tri, dok je New York posljednji bez boda. U posljednjem kolu Riječani trebaju pobjedu protiv Beneventa, barem istom razlikom kojom će Juventus pobjediti New Yorka.