Juniori se neporaženi plasirali u četvrtfinale EP-a

Hrvatska reprezentacija do 18 godina novom je pobjedom zaključila nastup u skupini Europskog prvenstva Divizije B. U ne pretjerano kvalitetnoj utakmici svladali su Bjelorusiju rezultatom 73:67, te im u petak predstoji utakmica četvrtfinala s Nizozemskom.

Bila je to vrlo čudna utakmica u kojoj je Hrvatska imala čak 32 izgubljene lopte, naspram 27 protivničkih. Srećom, današnji dvoboj nije nam previše značio i za nadati se kako može bolje.

Neobjašnjivo je Anzulović povukao cijelu petorku nakon samo minute i pol igre, a Bjelorusi su vrlo brzo došli do vodstva 10:0. Prvi koš Hrvatska je postigla u šestoj minuti, a prvu dionicu zaključila sa šest poena minusa (16:10). Razigrali su se mladi košarkaši u nastavku i vrlo brzo okrenuli rezultat na svoju stranu.

U 23. minuti Hrvatska je preko Baje došla do prve dvoznamenkaste prednosti (45:35), međutim, vršnjaci iz Bjelorusije već do kraja četvrtine hvataju potpuni priključak koji su zadržali sve do same završnice dvoboja. Još minutu i pol prije kraja bilo je samo dva razlike za Hrvatsku (67:65), ali prvo pogađa Drežnjak, na njega se nadovezuje Bajo s linije slobodnih bacanja i potvrđuje pobjedu.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Mateo Drežnjak sa 16 poena (5/11 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 3/5) i sedam skokova, dok je Luka Šamanić dodao 15 koševa (3/4 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 6/8). Najbolji je kod Bjelorusije bio Dmitri Ryuny s 13 koševa (2/4 za dva, 3/7 za tricu).