60. Prvenstvo Balkana u krosu:

Juniorke treće na Prvenstvu Balkana u krosu

Vukančić, Pazman, Primorac i Santi foto: AK Agram

Srbija i Ćuprija bili su domaćin ‘okruglog’ 60. izdanja Prvenstva Balkana u krosu gdje je nastupila Hrvatska atletska reprezentacija.

Natjecanje je bilo predviđeno za održavanje u ožujku, ali loši vremenski uvjeti i prvenstveno novonastale poplave tada su donijele odgodu ovog natjecanja.

Najbolji plasman od naših osvojila je ekipa juniorki  koje su u ukupnom poretku na 4 km osvojile 3. mjesto u sastavu Elena Pazman (8.), Katarina Vukančić (12.) i Doroteja Santi (16.). Od pojedinačnih plasmana najbolje su bili plasirani Dino Bošnjak u utrci mlađih seniora na 8 km osvojivši 8. mjesto te već spomenuta Elena Pazman koja je bila također 8. u utrci juniorki na 4 km.

Bila je ovo i svojevrsna satisfakcija za Katarinu (AK Agram), ali i Elenu Pazman (AK Moslavina) jer su njih dvije prošle godine u Vrbovcu bili dio ekipe koja je ostala na korak do trofeja.