Juniorska Liga prvaka: Barcelona nadigrala Atletico Madrid i izborila polufinale

Španjolski okršaj otišao je na stranu Katalonaca.

Drugu današnju četvrtfinalnu utakmicu juniorske Lige prvaka na Mini Estadi odigrali su Barcelona i Atletico Madrid. Dva velika kluba španjolske Primere odlučivala su o izravnom putniku u polufinale, a u konačnici je to pošlo za rukom Kataloncima, koji su upisali pobjedu od 2:0.

Nakon dosta isprekidane igre u prvih desetak minuta, na prvi udarac čekali smo do 15. minute kada je Pena obranio pokušaj Moye. Isti igrač i u 22. minuti je imao priliku, no iz slobodnog udarca pucao je pored gola, da bi Katalonci iz prvog udarca u okvir poveli. Igrala se 25. minuta kada je Dani Morer na lijevoj strani uposlio Juana Mirandu, koji je centrirao, Abel Ruiz primirio loptu za Alejandro Jose Marques Mendeza, a on prošao svog čuvara i zabio za 1:0. Mogao je Perez povisiti na 2:0 samo šest minuta kasnije, no pucao je preko gola. Ipak, u 42. minuti Alex Collado fantastičnim udarcem s 18 metara uz samu stativu povisio je na 2:0.

Nastavak je otvorio Collado udarcem preko gola, zatim je Miranda pucao pored gola, baš kao i Morer, a prvu gostujuću priliku imao je Isaac, no u 60. minuti pucao je pored gola. Collado je u 65. minuti natjerao Dos Santosa na još jednu intervenciju, a u 78. minuti Orellana je pucao pored gola i susret je završio 2:0. Blaugrana će svog protivnika u borbi za finale saznati sutra nakon dvoboja Manchester Cityja i Liverpoola.