Juniorska Liga prvaka: Barcelona pobijedila Manchester City za finale!

Katalonci su drugi finalisti.

U drugoj polufinalnoj utakmici juniorske Lige prvaka na Colovray Stadium u švicarskom Nyonu Barcelona je pobijedila Manchester City 5:4 i izborila veliko finale protiv Chelseaja.

Već u desetoj minuti Morey je dubinskom loptom pronašao Pereza, koji izlazi sam pred golmana i zabija za vodstvo Blaugrane. U 20. minuti Latibeaudiere je izjednačio nakon lopte Poza, no samo tri minute kasnije Collado vraća prednost Kataloncima. Tek što se krenulo sa centra Nmecha je izjednačio na 2:2, no uzbuđenjima u prvom dijelu tu nije bio kraj.

Prvo je u 31. minuti Morey uposlio Puiga, koji vraća prednost Barceloni, pet minuta kasnije Gonzalez je za Građane zaradio crveni karton, a Perez je u 42. minuti nakon gužve u petercu Cityja povisio na 4:2. Samo dvije minute kasnije Morey je upisao svoju treću asistenciju, a Marques Mendez lobom zabio za 5:2, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku smo gledali puno slabiju igru, a Barcelona je s igračem više mirno kontrolirala utakmicu. U 60. minuti Bolton je pucao ravno u Penu, a tri minute kasnije Ruiz je pucao zamalo pored lijeve stative. Matondo je u 69. minuti dalekometnim udarcem uz samu stativu uspio smanjiti na 5:3, a Lukas Nmecha pet minuta prije kraja iskoristio je pogrešku katalonske obrane i smanjio na 5:4, no do kraja vremena rezultat se nije mijenjao.

Finale između Barcelone i Chelseaja na rasporedu je u ponedjeljak od 17 sati na istom Colovray Stadium u Nyonu.