Juniorska Liga prvaka: Chelsea nakon jedanaesteraca izbacio Porto za finale!

Plavci će igrati svoje treće finale.

Prvi finalist juniorske Lige prvaka momčad je Chelsea, koja je u polufinalu bila bolja od Porta boljim izvodenjem jedanaesteraca s ukupnih 6:5.

Momčadi su bile izrazito oprezne u početnoj fazi natjecanja, a prvi udarac vidjeli smo tek u 18. minuti kada Cummimg brani udarac Queta. Redan je za Chelsea glavom pucao pored gola, a u 29. minuti McCormick je uposlio Redana, koji ispod golmana zabija za 1:0. Ipak, pet minuta prije odmora Bessa je izveo korner, a Quieros glavom izjednačio.

Nastavak je otvorio McCormick udarcem pored gola, baš kao i Hudson-Odoi u 70. minuti. St. Clair je u 78. minuti pogodio stativu, a deset minuta prije kraja Joao Mario je iz prve velike prilike Porta zabio za preokret. Ipak, dvostruki osvajač ovog natjecanja uspijeva izjednačiti preko Granta u 86. minuti i susret odvodi u jedanaesterce.

U njima su golmani briljirali. Obojica su obranila po tri jedanaesterca, no u sedmoj seriji Bessin udarac obranio je Cummimg i odveo Plavce u finale.