Juniorska Liga prvaka: Chelsea utrpao Realu četiri gola i izborio polufinale

Kraljevi su ispali.

Posljednji susret četvrtfinala juniorske Lige prvaka na Estadio Alfredo Stefano odigrali su madridski Real i Chelsea, a veliki derbi pripao je Plavcima, koji su pobijedili 4:2.

Već u šestoj minuti oduševljenje na domaćim tribinama. Oscar je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora doveo Kraljeve u prednost. Martin je četiri minute kasnije mogao povisiti rezultat, no pucao je zamalo pored gola. Kazna je stigla u 14. minuti. Redan je izveo slobodni udarac a McCormick najviše skočio i izjednačio.

Iz gotovo identične akcije dolazi do preokreta samo pet minuta kasnije. Ovaj put slobodni udarac izveo je James s druge strane, a Redan donio preokret Plavcima. Ramos je prvu obranu na golu domaćina imao u 23. minuti nakon pokušaja Jamesa, a pritisak gostiju nastavio se kroz cijelo poluvrijeme. Ponovno je James bio asistent, a Redan svojim drugim pogotkom odveo Chelsea na odmor s lijepom prednošću.

U nastavku Oscar je uputio dva uzastopna udarca, no Cummimg je bio siguran. U 54. minuti Cesar je pucao pored gola baš kao i Streling na drugoj strani tri minute kasnije. U 59. minuti Real smanjuje na 3:2. Prvo je Perez pogodio stativu, da bi na odbijenu loptu natrčao Alvarez Lohoba i smanjio.

Još teži zadatak gosti su imali nakon što je Maddox zbog starta na Albertu zaradio izravni crveni karton pa je Real 22 minute imao igrača više.  Pokušali su Kraljevi do kraja susreta na sve načine izjednačiti ne bi li izborili jedanaesterce no unatoč pokušajima Pereza, Oscara, Alvareza i Chusta te čak pet minuta sudačke nadoknade, nisu uspjeli izjednačiti.

Čak štoviše, gosti su s igračem manje nakon kontre u petoj minuti sudačke nadoknade postavili konačnih 4:2 preko St. Claira i Chelsea je, ipak zasluženo, izborio polufinale. NOVO

Time samo saznali i parove polufinala, u kojima će igrati Barcelona i Manchester City te Porto i Chelsea.Real Madrid (4-3-3)

Ramos – Lopez, Martin, Chust, Garcia – Oscar (6.), Gomez, Perez – Alberto (Alvarez 46′, 59.), Pina, Galvan