Juniorska Liga prvaka: Manchester City nakon jedanaesteraca izbacio Liverpool

Građani su treći polufinalisti.

U trećem četvrtfinalu juniorske Lige prvaka engleski derbi odigrali su Manchester City i Liverpool a Građani su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili s ukupnih 4:3.

Gosti su puno bolje otvorili susret, imali izrazitije prilike, a dominaciju okrunili u 34. minuti kada Millar prizemnom loptom pronalazi Jonesa, koji dovodi Redse u vodstvo. No, nije prednost dugo trajala, jer je samo šest minuta kasnije Nmecha fenomenalnim slobodnim udarcem s preko 20 metara izjednačio.

U nastavku nije bilo golova pa se krenulo u izvođenje jedanaesteraca. Lewis i F. Nmecha u prvoj seriji su bili uspješni, Adekanye je doveo Liverpool u prednost od 2:1, da bi golman Grabara obranio Francisov pokušaj. No tada je uslijedio preokret. Grimshaw brani pokušaje Jonesa i Mastersona, a na drugoj strani pogađaju Doyle i L. Nmecha. Posljednji izvođač bio je Kane, koji pogađa stativu i donosi prolazak Građanima.