Juniorska LP: Ajax, Salzburg, Legia i Nitra izborili drugo pretkolo

Osim što su ranije danas odigrane utakmice trećeg kola grupne faze natjecanja, također su igrani i uzvratni susreti prvog pretkola kvalifikacija juniorske Lige prvaka te smo saznali prvih pet sudionika drugog pretkola.

Shkendija i Nitra remizirali su 1:1, što je u konačnici bilo dovoljno da gosti s ukupnih 2:1 prođu dalje. Već u sedmoj minuti Gulaš je asistirao Chobotu, koji je praktički osigurao prolaz slovačke momčadi. U 25. minuti Zejnulai je progurao loptu do Rasimija, koji je samo uspio izjednačiti, no to nije bilo dovoljno Makedoncima za prolaz.

Liepaja je u Bjelorusiju došla na noge Skakhtyoru s prednošću od 2:1, no prokockala ju je i Bjelorusi su 3:0 pobjedom prošli dalje. Tsevan je u 30. minuti anulirao prednost Litavaca, a u nastavku su Kutsepalov u 73. minuti i Bal tri minute prije kraja nakon povratne lopte Ebonga potvrdili prolaz momčadi iz Soligorska.

Branitelj naslova, austrijski Salzburg sa 4:0 deklasirao je Bordeaux. Već u trećoj minuti Szoboszlai je izveo korner, a Luca Meisl zabio za 1:0. Samo tri minute kasnije Matteo Meisl iskoristio je novi korner Szoboszlaija i povisio na 2:0. Gazibegović je u 22. minuti zabio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Schmidt u 37. minuti. Poljska Legia remizirala je bez pogodaka s Breidablikom i s ukupnih 3:1 prošla dalje.

U posljednjem susretu dana Ajax je i u Nizozemskoj pobijedio švedski Hammarby, završilo je 2:0. Golove su postigli Ylatupa i Nunnely i na taj način Ajax je s ukupnih 6:0 prošao dalje.

Juniorska Liga prvaka, prvo pretkolo, uzvrati:

Shkendija (MAK) 1:1 Nitra (SVK) (Rasimi 25. / 7. Chobot) – Ukupni rezultat 1:2

Shakhtyor (BLR) 3:0 Liepaja (LIT) (Tsevan 30., Kutsepalov 73., Bal 87.) – Ukupni rezultat 4:2

Salzburg (AUT) 4:0 Bordeaux (FRA) (L. Meisl 3., M. Meisl 6., Gazibegović 22., Schmidt 37.) – Ukupni rezultat 5:0

Legia Warszawa (POLJ) 0:0 Breidablik (ISL) – Ukupni rezultat 3:1

Ajax (NIZ) 2:0 Hammarby (ŠVE) (Ylatupa 35., Nunnely 87.) – Ukupni rezultat 6:0