Juniorska LP: Astana svladala Vlazzniju, u drugom kolu čeka Dinamo ili Viitorul

Odigrana je jedina današnja utakmica.

U jedinoj današnjoj utakmici prvog kola juniorske Lige prvaka kazahstanska Astana na Astana Areni ugostila je albansku Vllazniju i očekivano ju pobijedila 3:1.

Već u drugoj minuti utakmice Rus Aleksei Matyunin pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Vladislav Prokopenko i doveo domaćina u prednost. Isti igrač svega osam minuta kasnije iskoristio je upošljavanje Dyussembayeva i povisio na 2:0, da bi Zhakipbayev u 53. minuti zabio za 3:0. Počasni gol dao je Qardaku u posljednjoj minuti utakmice.

Vrijedi spomenuti kako će pobjednik ovog susreta igrati protiv pobjednika utakmice između zagrebačkog Dinama i rumunjskog Viitorula. Uzvrat je na rasporedu u srijedu, 24. listopada, s početkom od 17 sati.