Juniorska LP: Barcelona i Chelsea osigurali osminu finala, Juventus ispao

Odigrane su posljednje utakmice petog kola.

Odigrane su i posljednje utakmice petog kola u skupinama A, B, C i D juniorske Lige prvaka te smo saznali još nekoliko sudionika osmine finala i play-off faze natjecanja.

U skupini A CSKA Moskva je upisala prvu pobjedu u natjecanju i s 2:0 nadvisila je Benficu. Junaci Rusa bili su Matskharashvili i Zhironkin, a ovim porazom Benfica je izgubila pravo direktnog prolaza u osminu finala. Manchester United u istoj skupini trebao je samo bod ne bi li izborio osminu finala, no Crveni vragovi su u Baselu izgubili od istoimenog domaćina 2:1, koji su sad zasjeli na vrh skupine. Nakon kornera Lokaja u 59. minuti Pululu je najviše skočio i donio prednost Švicarcima, a Kaiser je u 66. minuti iz kaznenog udarca povisio na 2:0. Warren je samo nakon Gomesovog slobodnog udarca uspio smanjiti na konačnih 2:1.

Bayern si je zakomplicirao situaciju u Belgiji, s obzirom da je samo remizirao protiv Anderlechta 1:1. Oba gola pala su iz kaznenih udaraca, za Bavarce je zabio Wintzheimer, a za Anderlecht Azevedo-Janelas. PSG je iskoristio kiks Nijemaca i pogotcima Mbe Soha i Adlija pobijedio Celtic 2:0 te se približio Bayernu na samo bod zaostatka.

Chelsea i Atletico Madrid očekivano su pobijedili svoje protivnike i osigurali prolaz skupine.  Plavci su nakon preokreta pobijedili Qarabag 3:1. Deda je doveo Azerbajdžance u vodstvo, no prvo je Taylor-Crossdale iz kaznenog udarca izjednačio, da bi Brown i McEachran donijeli preokret. U drugoj utakmici Atletico Madrid s 2:1 srušio je Romu. Igrač utakmice bio je Navarro, koji je postigao oba gola za Rojiblancose, dok je Cappa u 74. minuti samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.

Pogodak Ricarda Puiga iz 50. minute bio je dovoljan da Barcelona sruši Juventus i izbori osminu finala. Do kraja susreta Kameraj i Montaperto zaradili su crvene kartone pa je Blaugrana susret završila s dva igrača više. U drugoj utakmici Sporting je remizirao s Olympiacosom 1:1 i na taj način izborio play-off. Pedro Ferreira doveo je Portugalce u vodstvo u 27. minuti, a samo dvije minute kasnije Voilis je donio bod Grcima.

Juniorska Liga prvaka, peto kolo:

Skupina A

CSKA Moskva 2:0 Benfica (Matskharashvili 72., Zhironkin 85.)

Basel 2:1 Manchester United (Pululu 59., Kaiser 66. – 11m / 70. Warren)

Skupina B

Anderlecht 1:1 Bayern Munchen (Azevedo-Janelas 83. – 11m / 53. – 11m Wintzheimer)

Paris Saint-Germain 2:0 Celtic (Mbe Soh 78., Adli 86.)

Skupina C

Qarabag 1:3 Chelsea (Deda 50. / 61. – 11m Taylor-Crossdale, 70. Brown, 76. McEachran)

Atletico Madrid 2:1 Roma (Navarro 15., 70. / 74. Cappa)