Juniorska LP: Barcelona, Juventus i Chelsea pobijedili, remi PSG-a i Bayerna

Juniorska Liga prvaka danas je ponudila pregršt utakmica. Igrala se i grupna faza, ali i prvo pretkolo, no krenimo redom.

U grupnoj fazi natjecanja igrane su utakmice drugog kola u skupinama A, B, C i D. U skupini A Manchester United u Moskvi je pobijedio CSKA 2:1. Poveli su Crveni vragovi već u osmoj minuti nakon što je Barlow uspješno iskoristio centaršut Boonena. Gomes je u 38. minuti iz savršeno izvedenog slobodnog udarca povisio na 2:0, a Merenchukov je u posljednjoj minuti samo uspio smanjiti na konačnih 2:1. U drugoj utakmici ove skupine Basel je u posljednjim trenutcima ispustio pobjedu i remizirao s Benficom 2:2. Nakon Filipeovog kornera Loureiro je u 22. minuti zabio za prednost gostiju, no svega deset minuta kasnije Vesco je izjednačio. U 53. minuti Okafor je donio Baselu preokret, no Loureiro svojim drugim golom u 92. minuti izjednačuje i donosi bod Portugalcima.

Skupina B ponudila nam je derbi između PSG-a i Bayerna, koji je završio neodlučeno, 1:1. U 26. minuti Wintzheimerov kazneni udarac obranio je Cibois, no na odbijenu loptu natrčao je Pudić i doveo Bavarce u prednost. Ipak, bod Parižanima donosi Mzaouiyani nakon kombinacije Adlija i Diabyja iz kornera. U drugom susretu Celtic je iznenađujuće s 2:1 pogotcima Johnstona i Hendryja pobijedio Anderlecht, za kojeg je Lokonga samo uspio smanjiti rezultat.

Uvjerljivu, 3:0 pobjedu na gostovanju u Azerbajdžanu ostvarila je Roma, koja je pobijedila Qarabag. Dvostruki strijelac bio je Celar, nakon kornera i iz slobodnog udarca, dok je pobjedu potvrdio Antonucci. U derbiju ove skupine Chelsea je u Madridu s 3:1 bio bolji od Atletica. Već u petoj minuti Sterling je izveo slobodni udarac, a Brown zabio za 1:0, da bi samo pet minuta kasnije Sterling povisio na 2:0. U 13. minuti Ferni je iz kaznenog udarca smanjio na 2:1, no pobjedu Plavcima donio je Maddox u 28. minuti.

Barcelona je u skupini D s minimalnih 1:0 pobijedila Sporting Lisabon. Jedini gol pao je u 61. minuti kada je Monchu uposlio Juan Camaru, koji je centrirao, a Sergio Gomez poluvolejom zabio za pobjedu Blaugrane. U drugoj utakmici Juventus je očekivano pobijedio Olympiacos 3:1. Iako je Vrousai u 23. minuti doveo Grke u vodstvo, Olivieri je deset minuta kasnije izjednačio, nakon što je prethodno Skafidas obranio njegov kazneni udarac. Kameraj je u 52. minuti doveo Staru damu u vodstvo, a Di Pardo je u 68. minuti postavio konačni rezultat. Mogao je Vrousai smanjiti, no u 74. minuti iz novog kaznenog udarca pogodio je stativu.

Što se prvog pretkola tiče, u njemu je odigrano četiri susreta. U skandinavskom derbiju finski KaPa poražen je od Esbjerga, Danci su slavili nakon preokreta s 2:1. Poveli su Finci preko Kiurua u 28. minuti, no deset minuta kasnije Olsen je izjednačio. Pobjedu je gostima donio Egelund u 69. minuti.

Inter i Dynamo Kijev remizirali su 2:2. Ukrajinci su propustili veliku prednost, jer su golovima Tsitaishvilija iz desete i Shaparenka iz 67. minute vodili 2:0. Međutim, samo dvije minute kasnije Pinamonti je iz kaznenog udarca smanjio, da bi Odgaard u 71. minuti donio remi Talijanima.

2:2 završio je i susret Kairata i Krasnodara. Domaćin je poveo u 29. minuti. Bakhtiyarov je pogodio stativu, no na odbijenoj lopti našao se Shvyrev i zabio za prednost domaćina. Ignatyev i Utkin u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preokrenuli su rezultat, no nakon što je Golubev dobio crveni karton, kazahstanci su to iskoristili i preko Alipa u 81. minuti izjednačili. Do kraja susreta Ustimenko je dobio crveni karton pa su zadnjih 11 minuta momčadi igrale s desetoricom na terenu.

U posljednjem susretu Saburtalo, debitant u ovom natjecanju, s minimalnih 1:0 pobijedio je Bursaspor u gostima. Jedini gol djelo je Kapanadzea, koji je u 26. minuti donio prvu, povijesnu pobjedu ovoj momčadi.