Juniorska LP: Basel, Bayern i Chelsea osigurali osminu finala

Poznati su novi sudionici osmine finala.

Posljednje, šesto kolo juniorske Lige prvaka je iza nas i saznali smo sve sudionike osmine finala i play-off faze natjecanja iz skupina A, B, C i D.

U skupini A vidjeli smo samo jedan pogodak. Benfica i Basel remizirali su 0:0, a Manchester United je pogotkom Bohuija s bijele točke dobio CSKA Moskvu. Ipak, zbog lošijeg međusobnog omjera, Crveni vragovi morat će u play-off, dok je Basel izborio osminu finala.

Veliki derbi skupine B odigrali su Bayern Munchen i Paris Saint-Germain te izravno odlučivali o sudioniku osmine finala. Bavarci su pobijedili 3:1 i izborili osminu finala. Već u prvom dijelu Wintzheimer i Shabani doveli su Bayern na korak do play-off faze, a deset minuta prije kraja Fein je povisio na 3:0. Utješni gol za Parižane postigao je Postolachi dvije minute prije kraja. U potpuno nebitnom susretu, Celtic je s dva igrača više pobijedio Anderlecht 3:1.

Roma je u skupini C pogotcima Sdaigui, Besuijen i D’Orazio pobijedila Qarabag 3:0, no nije prošla dalje. Chelsea je u dvoboju za osminu finala pobijedio Atletico Madrid 4:2 i time gurnuo Rojiblancose prema play-offu. Plavci su pogotcima St Claira iz kaznenog udarca, Familio-Castilla (dva) i McCormicka vodili i 4:0, a Salido i Garcia do kraja su samo smanjili rezultat.

Naposljetku, u skupini D Barcelona ipak nije ostala stopostotna, protiv Sportinga je remizirala 1:1. Povela je Blaugrana pogotkom Edgara Fernandeza u 56. minuti, no Rafael Leao je u posljednjoj minuti izjednačio i osigurao Portugalcima prolaz. Utakmicu za prestiž odigrali su Olympiacos i Juventus, a Grci su pobijedili pogotcima Vrousaija i Xenitidisa.

Juniorska Liga prvaka, šesto kolo:

Skupina A

Benfica 0:0 Basel

Manchester United 1:0 CSKA Moskva (Bohui 13. – 11m)

Skupina B

Bayern Munchen 3:1 Paris Saint-Germain (Wintzheimer 25., Shabani 38., Fein 80. / 88. Postolachi)

Celtic 3:1 Anderlecht (Aitchison 23., McInroy 27., Johnston 57. / 73. Corryn)

Skupina C

Roma 3:0 Qarabag (Sdaigui 19., Besuijen 36., D’Orazio 81.)

Chelsea 4:2 Atletico Madrid (St Clair 25. – 11m, Familio-Castillo 30., 59., McCormick 43. / 88. Salido, 89. Garcia)