Juniorska LP: Bayern i Ajax uvjerljivi, City na pragu ispadanja

Zanimljivi rezultati popodnevnih utakmica.

Odigrana su prva četiri dvoboja trećeg kola juniorske nogometne Lige prvaka. U četiri odigrana susreta postignuto je 13 pogodaka, od toga 3,25 gola po utakmici.

Ajax je na stadionu De Toekomst u Duivendrechtu pobijedio Benficu 3:0. U 44. minuti Ryan Gravenberch doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 60. minuti Victor Jensen povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Nicolas-Gerrit Kühn u 86. minuti.

Bayern München je na stadionu Georgios Kamaras u Ateni pobijedio AEK 4:0. U 42. minuti Joshua Zirkzee doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 54. minuti Marcel Zylla povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Dvije minute kasnije Meritan Shabani postigao je pogodak za 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Alex Timossi Andersson u 81. minuti. Marin Pudić odigrao je cijeli susret za Bavarce.

Šahtar Donjeck i Manchester City su na trening – igralištu Metalista u Vysokiyju odigrali 1:1 i podijelili bodove. Gosti su dvoboj završili s igračem manje, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 62. minuti kapetan gostiju Felix Nmecha dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Domaćini su to iskoristili i pogotkom Andriyja Kulakova u 73. minuti došli u vodstvo od 1:0. Kada se činilo da će tri boda pripasti domaćoj momčadi, u petoj minuti sudačke nadoknade Taylor Harwood-Bellis postavio je konačnih 1:1.

Hoffenheim je na stadionu Dietmar-Hopp u Hoffenheimu pobijedio Lyon 3:1, iako je bio u rezultatskom zaostatku. U 55. minuti Maxence Caqueret doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 67. minuti Domenico Alberico je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo domaćinima donio je Filip Stojilković u 79. minuti pogotkom za 2:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade Stojilković je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3:1.

Rezultati 3. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina E:

Ajax – Benfica 3:0 (Ryan Gravenberch 44, Victor Jensen 60, Nicolas-Gerrit Kühn 86)

AEK – Bayern München 0:4 (Joshua Zirkzee 42, Marcel Zylla 54, Meritan Shabani 56, Alex Timossi Andersson 81)

Tablica:

1. Ajax 3 2 1 0 11 2 7
2. Benfica 3 2 0 1 6 4 6
3. Bayern M. 3 1 1 1 6 5 4
4. AEK 3 0 0 3 1 13 0

Skupina F:

Šahtar Donjeck – Manchester City 1:1 (Andriy Kulakov 73/Taylor Harwood-Bellis 90+5)

Hoffenheim – Lyon 3:1 (Domenico Alberico 67 – 11m, Filip Stojilković 79, 90+3/Maxence Caqueret 55)