Juniorska LP: Chelsea zabio deset golova, Anji i Minsk do minimalnih pobjeda

Plavci su već izborili drugo kolo.

Odigrane su popodnevne prve utakmice prvog kola juniorske Lige prvaka, u kojima smo vidjeli dosta neriješenih rezultata.

Chelsea je očekivano deklasirao norveške Molde s nevjerojatnih 10:1. Hat-trick su postigli Billy Gilmour i Daishawn Redan, dva gola zabio je Charlie Brown, jedan George McEachran, da bi autogol postigao Thor Olav Moe. Anders Iversen u 72. minuti samo je smanjio na konačnih 10:1.

Minsk je u Bjelorusiji s minimalnih 1:0 slavio protiv mađarskog Szombathelyija, a jedini gol zabio je Hleb Zherdzeu minutu prije odmora. Identičnu, 1:0 pobjedu, ostvario je i Dynamo u Kijevu protiv Septemvrija golom Vikentii Voloshyna u 40. minuti.

Dva remija vidjeli smo u Švicarskoj i Azerbajdžanu. Basel 1893 je remizirao s Hamiltonom 2:2, a Gabala sa Sheriffom 1:1.

Posljednji susret igran je u Rusiji, a Anji je s 3:2 pobijedio Maccabi Tel-Aviv. Poveli su gosti pogotkom Locana u 36. minuti, prije nego je Yagiaev izjednačio. Shalata je tada ponovno vratio Izraelce u vodstvo, da bi Saidov i Agalarov doveli Ruse do preokreta i pobjede.

Juniorska Liga prvaka, prvo kolo, prvi susreti:

Chelsea 10:1 Molde (Brown 14., 43., Moe 23. – ag, Gilmour 25., 37., 57., Redan 26., 39., 50., McEachran 65.)

Minsk 1:0 Szombathelyi Haladas (Zherdzeu 44.)

Dynamo Kyiv 1:0 Septemvri (Voloshyn 40.)

Basel 1893 2:2 Hamilton (Vonmoos 13., Marchand 50. / 7., 76. Douglas)

Gabala 1:1 Sheriff (Sadikhov 57. – 11m / 31. Ignatov)

Anji 3:2 Maccabi Tel-Aviv (Yagiaev 49., Saidov 70., Agalarov 83. / 36. Locano, 52. Shalata)