Juniorska LP: City i Borussia Dortmund izborili osminu finala, Tottenham šokirao Real

Osam današnjih susreta grupne faze juniorske Lige prvaka je za nama, u kojima smo vidjeli dosta iznenađenja, ali i saznali imena prvih sudionika osmine finala.

U skupini E Liverpool je bez poteškoća s 3:0 svladao Maribor i zadržao sami vrh skupine. Već u četvrtoj minuti Jones je doveo Redse u vodstvo, a sedam minuta kasnije Woodburn je iz kaznenog udarca povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je McAuley nakon slobodnog udarca četiri minute prije kraja. U istoj skupini pravu dramu gledali smo na Jose Ramon Cisneros Palacios gdje je Sevilla nakon preokreta vodila pa samo remizirala sa Spartak Moskvom, završilo je 3:3. Poveli su gosti u 17. minuti preko Ignatova, no Calderon, Viedma i Charaf preokrenuli su rezultat. Rudenko je u 54. minuti smanjio, da bi Mazurov u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačio i zadržao Ruse ispred Seville na tablici.

I Feyenoord je u skupini F do boda stigao u posljednjim minutama. Iako je Shakhtar poveo pogotkom Kuzmenka iz 65. minute nakon kornera Topalova, Vente je u posljednjoj minuti izjednačio. Manchester City u pravoj je golijadi s 5:3 srušio Napoli u Italiji i time osigurao osminu finala. Do odmora Građani su već riješili pitanje pobjednika, jer su Richards i Zoubdi s po dva te Garre s jednim golom postavili ogromnih 5:0. Do kraja susreta Esposito, Scarf i Zerbin samo su uspjeli smanjiti na konačnih 5:3.

Bešiktaš je u skupini G upisao prvu ovosezonsku pobjedu i nanio Monacu prvi poraz, završilo je 3:2. Slično kao i u Napulju, Turci su već u prvom dijelu golovima Acikgoza, Akguna i Apardija poveli 3:0, što Kneževi nisu uspjeli anulirati, već samo smanjiti, golovima Bongiovannija i Aliouija. U drugoj utakmici Porto je iskoristio poraz Monaca i pobjedivši Leipzig 3:2 izjednačio se s francuskom momčadi na vrhu ljestvice.

U posljednjoj, skupini H, Tottenham je priredio veliku senzaciju i s 3:2 srušio Real Madrid. Poveli su kraljevi nakon Cesarovog gola iz 20. minute, prije kojeg je Martin centrirao iz slobodnog udarca. Samo sedam minuta kasnije Tanganga je nakon slobodnog udarca Shashoue izjednačio, a Edwards je u 47. minuti iz kaznenog udarca donio preokret Spursima. Martin je u 61. minuti izjednačio, no Sterling je osam minuta prije kraja donio veliku pobjedu Pijetlovima. U drugoj utakmici poraz Kraljeva iskoristila je Borussia Dortmund, sa pet golova ispratila APOEL u Cipar i osigurala prolaz dalje. Brunn Larsen već je u osmoj minuti načeo goste, da bi pobjedu i prolaz dalje potvrdio Kampetsis postigavši hat-trick. Konačnih 5:0 postavio je Sancho sedam minuta prije kraja.

Juniorska Liga prvaka, četvrto kolo:

Skupina E

Liverpool 3:0 Maribor (Jones 4., Woodburn 11. – 11m, McAuley 86.)

Sevilla 3:3 Spartak Moskva (Calderon 41., Viedma 45., Charaf 52. / 17. Ignatov, 54. Rudenko, 90+2. Mazurov)

Skupina F

Shakhtar Donetsk 1:1 Feyenoord (Kuzmenko 65. / 90. Vente)

Napoli 3:5 Manchester City (Esposito 55., Scarf 61., Zerbin 80. / 7., 26. Richards, 22., 42. Zoubdi, 36. Garre)

Skupina G

Bešiktaš 3:2 Monaco (Acikgoz 9., Akgun 32., Apardi 42. – 11m / 45+2. Bongiovanni, 54. Alioui)

Porto 3:2 Leipzig (Estrela 4. – 11m, Robles 40., Queta 61. / 44. Hartmann, 90+3. Kuhn)

Skupina H

Tottenham Hotspur 3:2 Real Madrid (Tanganga 27., Edwards 47. – 11m, Sterling 82. / 20. Cesar, 61. Martin)

Borussia Dortmund 5:0 APOEL (Larsen 8., Kampetsis 26., 36., 69., Sancho 83.)