Juniorska LP: Dinamo minimalnom pobjedom na Viitorulom došao na korak drugog pretkola

Bitna pobjeda Modrih.

Foto. Prva Hrvatska Liga / Facebook

Na Central Stadium Hagi Academy u Ovidiu nogometaši zagrebačkog Dinama odigrali su prvu utakmicu prvog pretkola juniorske Lige prvaka. Protivnik im je bio rumunjski Viitoru Constanta, a susret je završio s minimalnih 1:0.

Modri su od samog početka nametnuli svoj stil igre te u ranoj fazi izborili dva kornera i imali dva udarca, no Franjić je pucao pored gola, a Hasić je pogodio stativu. Prvu priliku domaćin je imao preko Matana u 18. minuti, no i on je pucao pored gola. Nakon pokušaja Ćuže iz 35. minute, Modri su do potvrde dominacije došli dvije minute kasnije, kada isti igrač postiže gol za vodstvo 1:0, kojim se i otišlo na odmor.

U nastavku smo na prvi udarac morali čekati svo do 60. minute kada je Matan ponovno bio neprecizan, da bi Calin 12 minuta kasnije pucao preko gola. Trener gostiju shvatio je da su Rumunji polako počeli preuzimati inicijativu pa je uveo Krizmanića kako bi učvrstio defanzivni dio veznog reda.

Urodilo je to plodom, pošto do kraja utakmice nije bilo većih prilika domaćina. Šipoš je u sudačkoj nadoknadi mogao povisiti prednost Dinama, no pogodio je stativu i susret je završio 1:0.