Juniorska LP: Inter, Krasnodar i branitelj naslova Salzburg uvjerljivi

Odigrane su preostale prve utakmice drugog kola kvalifikacija juniorske Lige prvaka, a favoriti nisu imali nikakvih poteškoća.

Inter je nakon preokreta sa 4:1 pobijedio Esbjerg i praktički osigurao nastup u šesnaestini finala. Poveli su Danci pogotkom Larsena iz 23. minute, no Pinamonti, Rover s dva gola i autogol Odgaarda donijeli su pobjedu Talijanima.

Ruski Krasnodar sa čak 8:0 deklasirao je Honved. Mađari nisu imali šanse, a pogotke su zabili Ignatyev (njih čak četiri), Borodin i Kurazhov te Sergeev dva puta.

Branitelj naslova, Red Bull Salzburg, sa 4:2 u Pragu je pobijedio Spartu. Poveli su Austrijanci preko Schmidta u šestoj minuti, no Sedlaček je u 27. minuti izjednačio. Samo dvije minute kasnije Schmidt je ponovno zabio gol, a do kraja susreta Meisl i Meister dokrajčili su Čehe. Maksić je samo u 92. minuti uspio smanjiti na konačnih 4:2.

Brodarac iz Stare Pazove remizirao je 1:1 s gruzijskim Saburtalom. Kočić je doveo Srbe u vodstvo u 21. minuti, no Nikolashvili je devet minuta prije kraja izjednačio, dok je utakmica između Zimbrua i Moldea završila bez pogodaka.

Juniorska Liga prvaka, drugo kolo, prvi susreti:

Inter 4:1 Esbjerg (Pinamonti 38., Rober 42., 73., Odgaard 54. – 11m / 23. Larsen)

Krasnodar 8:0 Honved (Ignatyev 5., 22., 58., 84., Borodin 31., Sergeev 53., 56., Kurazhov 86.)

Zimbru 0:0 Molde

Sparta Prag 2:4 Salzburg (Sedlaček 27., Maksić 90+2. / 6., 29. Schmidt, 51. Meisl, 56. Meister)

Brodarac 1:1 Saburtalo (Kočić 21. / 81. Nikolashvili)