Juniorska LP: Liverpool osigurao osminu finala, prošli i Spartak i Tottenham

Polako se približavamo raspletu grupne faze.

Odigrano je peto kolo juniorske Lige prvaka u skupinama E, F, G i H i saznali smo nove sudionike osmine finala.

U skupini E Spartak Moskva je s 5:0 deklasirao Maribor i time si osigurao play-off. Rusi su poveli u 32. minuti kada je Kalachevskii konačno probio Cajnka, da bi isti igrač sedam minuta kasnije nakon centaršuta Volodkina povisio na 2:0. Rudenko je već u drugoj minuti nastavka nakon slobodnog udarca Rasskazova zabio za 3:0, a Mazurov je u 72. minuti povisio na 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Rudenko svojim drugim golom nakon druge asistencije Rasskazova četiri minute kasnije.

U drugoj utakmici Liverpool je u gostima srušio Sevillu 4:0 i time si osigurao osminu finala. Poveli su mladi Redsi već u prvoj minuti kada je Millar iznenadio sve svojim sjajnim udarcem s preko 30 metara. Kane je u 39. minuti dokrajčio Španjolce odlično izvedenim slobodnim udarcem s 20-ak metara, a konačnih 4:0 postavili su Brewster u 51. i Adekanye u 92. minuti.

Derbi začelja skupine F igrali su Napoli i Šahtar, a završilo je pobjedom gostiju od 2:1. Ukrajince je u vodstvo doveo Kashchuk pet minuta prije kraja prvog dijela, a Melichenko je u 71. minuti zabio za 2:0. Sedam minuta kasnije Zerbin je nakon slobodnog udarca smanjio, no Napolitanci nisu imali vremena za izjednačenje. Manchester City već ranije je osigurao osminu finala pa je protiv Feyenoorda igrao s polovičnom momčadi, a susret je završio bez pogodaka, 0:0.

Minimalna, 1:0 gostujuća pobjeda Porta kod Bešiktaša znači da su Portugalci i dalje vodeći u skupini G. Jedini gol postigao je Diogo Leite u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Monaco je kiksao kod posljednjeplasiranog Leipziga te odigravši 2:2 zaostaje za Portom dva boda kolo prije kraja. Već u 15. minuti Schmidt je izveo slobodni udarac, a Kruger glavom donio prednost Nijemcima. Činilo se da će Kneževi slaviti nakon što je Alioui s dva gola preokrenuo rezultat, no devet minuta prije kraja Kruger je uposlio Stierlina, koji donosi bod Leipzigu.

U konačnici, skupina H donijela je veliki derbi Borussije Dortmund i Tottenhama, kojeg su Pijetlovi pobijedili s 3:1 i došli na koračić do osmine finala. Sva četiri pogotka pala su u prvom dijelu, već u sedmoj minuti Edwards je dodao do Shashoue, koji je zabio za vodstvo gostiju. Na 2:0 povisio je Brown u 18. minuti, no domaćini se vraćaju preko Aydinela samo 12 minuta kasnije. U 34. minuti Edwardsov kazneni udarac obranio je golman Nijemaca, no u 44. minuti Sterling je postavio konačnih 3:1. Real Madrid se bez problema obračunao s APOEL-om i golovima Dani Gomeza i Oscara (dva) upisao sigurnu pobjedu. Na ljestvici Tottenham ima bod više od Borussije i tri više od Reala, a u posljednjem kolu igraju protiv Ciprana.

Juniorska Liga prvaka, peto kolo:

Skupina E

Spartak Moskva 5:0 Maribor (Kalachevskii 32., 39., Rudenko 47., 76., Mazurov 72.)

Sevilla 0:4 Liverpool (1. Millar, 39. Kane, 51. Brewster, 90+2. Adekanye)

Skupina F

Napoli 1:2 Šahtar (Zerbin 78. / 40. Kashchuk, 71. Melichenko)

Manchester City 0:0 Feyenoord

Skupina G

Bešiktaš 0:1 Porto (45+3. Leite)

Monaco 2:2 Red Bull Leipzig (Alioui 41., 75. / 15. Kruger, 81. Stierlin)

Skupina H

Borussia Dortmund 1:3 Tottenham Hotspur (Aydinel 30. / 7. Shashoua, 18. Brown, 44. Sterling)

APOEL 0:3 Real Madrid (10. Gomez, 27., 89. Oscar)