Juniorska LP: Manchester City nakon drame jedanaesteraca izbacio Inter

Građani su izborili četvrtfinale.

Manchester City u drugoj utakmici osmine finala Juniorske Lige prvaka remizirao je s Interom 1:1 i nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca prošao s ukupnih 4:3.

Iz prve prave prilike gosti su poveli. Igrala se 12. minuta kada je Emmers nakon soloprodora zabio za prednost Nerazzurra. Samo dvije minute kasnije mogao je Pinamonti povisiti rezultat, no pucao je preko gola, baš kao i u 22. minuti. Kazna je stigla u 27. minuti kada Bettella ruši Nmechu, a sudac Mads-Kristoffer Kristoffersen pokazuje na bijelu točku. Sam Nmecha bio je siguran izvođač i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo pa se krenulo u izvođenje jedanaesteraca. Nakon prve tri serije vidjeli smo po jednu obranu golmana. Grimshaw je obranio udarac Colidija, a Dekić onaj Smithov. Tada je srbijanski golman obranio i Fodenov pokušaj, a golman Građana Roverov, da bi u petoj seriji Nmecha promašio cijeli gol, a Zaniolov udarac obranio Grimshaw. Dekić je tada zaustavio i četvrti jedanaesterac domaćina, onaj Diazov, no Lombardoni je pogodio stativu i krenulo se u sedmu, odlučujuću seriju. Zoubdi je zabio za 3:2, a Bettellin jedanaesterac obranio je Grimshaw i odveo Građane u četvrtfinale.