Juniorska LP: Maribor i Basel ispali, Elfsborg i Midtjylland ostali braniti boje Skandinavije

Odigrane su i preostale utakmice.

Odigrano je preostalih osam uzvratnih dvoboja prvog kola kvalifikacija juniorske nogometne Lige prvaka. U osam odigranih susreta postignuta su 33 pogotka, od toga 4,1 po utakmici. Vrijedi izdvojiti pobjede i prolaze Elfsborga, Altinordua, Midtjyllanda i Hamiltona protiv KR – a, HJK – a, Bohemiansa odnosno Basela.

Elfsborg je na Borås Areni u Boråsu pobijedio KR 1:0 pogotkom Jespera Sandberga Hesselgrena u 63. minuti.

Altinordu je u Helsinkiju pobijedio HJK 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 67. minuti Kadir Yurttadur doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 81. minuti Enoch Banza izjednačio je rezultat na 1:1. Sedam minuta kasnije Yurttadur je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za pobjedu gostiju od 1:2.

Midtjylland je na stadionu Dalymount Park u Dublinu pobijedio Bohemians 2:1. U 43. minuti Ali Reghba je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 55. minuti Casper Tengstedt je s bijele točke izjednačio rezultat na 1:1. U 77. minuti Mitchell Byrne postigao je autogol za preokret i pobjedu gostiju od 1:2.

Hamilton je na stadionu New Douglas Park u Hamiltonu pobijedio Basel nakon izvođenja jedanaesteraca. U 19. minuti Andrew Winter doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 35. minuti Tician Tushi izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Leandro Gaudiano u 85. minuti pogotkom za 1:2. U petoj minuti sudačke nadoknade Sean Slaven vratio je Hamilton u igru. Iz lutrije kaznenih udaraca vrijedi izdvojiti petu seriju u kojoj je vratar Hamiltona Ross Connelly obranio udarac veznjaku Basela Valentinu Kaufmannu.

Rezultati preostalih osam uzvratnih utakmica 1. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Septemvri – Dynamo Kijev (0:1) 1:5 (Dimitar Kostadinov 6/Serhiy Buletsa 26, Vikentii Voloshyn 38, 51, Heorhii Tsitaishvili 49 – 11m, Denys Popov 88)

Ukupni rezultat: 1:6

Maribor – Sigma (1:4) 2:3 (Aljoša Matko 36, 48/Tomáš Zlatohlávek 1, 54, David Zima 59)

Ukupni rezultat: 3:7

PAOK – AEL (2:1) 2:0 (Antonis Gaitanidis 45+1, 50)

Ukupni rezultat: 4:1

Molde – Chelsea (1:10) 0:4 (Faustino Anjorin 32, Charlie Brown 81, 83, 90+2)

Ukupni rezultat: 1:14

Elfsborg – KR (2:1) 1:0 (Jesper Sandberg Hesselgren 63)

Ukupni rezultat: 3:1

HJK – Altinordu (1:1) 1:2 (Enoch Banza 81/Kadir Yurttadur 67, 88)

Ukupni rezultat: 2:3

Bohemians – Midtjylland (1:2) 1:2 (Ali Reghba 43 – 11m/Casper Tengstedt 55 – 11m, Mitchell Byrne 77 – ag)

Ukupni rezultat: 2:4

Hamilton – Basel (2:2) 2:2 (Andrew Winter 19, Sean Slaven 90+5/Tician Tushi 35, Leandro Gaudiano 85)

Ukupni rezultat: 4:4 (3:2 – 11m)