Juniorska LP: Perez srušio PSG i odveo Barcelonu u četvrtfinale

Katalonci su prvi četvrtfinalisti juniorskog izdanja Lige prvaka.

Juniorska Liga prvaka vratila nam se susretima osmine finala. Igra se samo jedna utakmica, bez uzvrata, a prvi okršaj knock-out faze ponudio nam je odličan dvoboj između Paris Saint-Germaina i Barcelone. Ipak, čini se da je ulog plasmana u četvrtfinale odnio danak pa nismo gledali pretjerano lijep nogomet. Na kraju, slavila je Barcelona s minimalnih 1:0.

Prvi, kakav-takav, udarac uputio je Mbe Soh ali pored gola, baš kao i Perez na drugoj strani u 13. minuti. Gledali smo dosta jalovu igru u prvom dijelu, bez pretežitih prilika. Tabla je u 29. minuti pucao pored gola, kao i Weah za domaćine i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Katalonci su imali više kornera i udaraca, no bila je to dosta čvrsta igra u kojoj smo do 60. minute vidjeli po tri žuta kartona na svakoj strani. U 64. minuti Blaugrana je konačno povela. Ruiz je uposlio Puiga, koji je pronašao Pereza. Njegov udarac obranio je Cibois, no na natrčalu loptu ponovno je došao Perez i zabio za prednost Katalonaca.

Pet minuta kasnije Collado je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a do kraja susreta vidjeli smo poneku bezopasnu priliku, uz stativu Pereza iz slobodnog udarca. Pet minuta prije kraja Monchu je zaradio drugi žuti karton, no Parižani to nisu znali iskoristiti i susret je završio minimalnom pobjedom Barcelone. Drugog sudionika četvrtfinala saznat ćemo za nešto manje od dva sata, kada bi svoj susret osmine finala trebali završiti Manchester City i Inter.