Juniorska LP: Porto izbacio branitelje naslova, Liverpool i Atletico sigurni

Saznali smo nova četiri sudionika četvrtine finala.

Nakon što su jučer Barcelona i Manchester City izborili četvrtfinale juniorske Lige prvaka, danas je to za rukom još pošlo i Tottenhamu, Portu, Atletico Madridu i Liverpoolu.

Najnapetiji susret bio je onaj na Broadhall Way u Stevenageu gdje je Tottenham nakon jedanaesteraca izbacio Monaco. Regularni dio završio je 1:1, a Kneževi su došli u vodstvo pogotkom Aliouija glavom nakon kornera Zerkanea u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Ipak, u 50. minuti Bennetts je iz prve prave prilike u nastavku izjednačio, da bi u ruletu jedanaesteraca uspješniji bili Pijetlovi i s ukupnih 4:2 prošli dalje.

Porto je s 3:1 iznenađujuće izbacio branitelja naslova, Salzburg. Diogo Bessa doveo je Portugalce u vodstvo, no Koita je nakon centaršuta Schmidta iz slobodnog udarca izjednačio. Ipak, do kraja utakmice Leite i Fidelis donijeli su prolaz Portugalcima.

Liverpool je u engleskom derbiju pogotcima Woodburna i Camacha s 2:0 pobijedio Manchester United, dok je Atletico Madrid pogotkom Salida iz 83. minute srušio Basel s minimalnih 1:0. U posljednje dvije današnje utakmice Bayern ugošćuje madridski Real, dok će Chelsea tražiti prolaz protiv Feyenoorda.