Juniorska LP: Povijesni bod Crvene Zvezde, Liverpool deklasirao PSG, Porto srušio Schalke

Odigrane su i preostale današnje utakmice.

Odigrano je i preostalih pet današnjih utakmica prvog kola juniorske Lige prvaka, a većih iznenađenja nije bilo.

Nakon što je Atletico Madrid ranije danas odradio svoj posao i pobijedio Monaco u skupini A, svoj susret ove skupine odigrali su i Brugge i Borussia Dortmund, a njemačka momčad nije uspjela opravdati status favorita, iako je povela pogotkom Aydinela iz 26. minute. Bod domaćinu donio je Cyril Ngonge u 62. minuti.

Crvena Zvezda je u prvom, povijesnom sudjelovanju grupne faze ugostila Napoli i remizirala 1:1 u skupini C. Poveli su gosti pogotkom Senese iz 13. minute, koji je iskoristio centaršut Gaetana iz kornera. Ipak, samo četiri minute kasnije Terzić je pronašao Joveljića, koji donosi povijesni bod crveno-belima. Golovima Williamsa, Camacha (dva), Adekanyea i Jonesa Liverpool je u istoj skupini s 5:2 nadvisio Paris Saint-Germain, za koje su Cawdy Williams Arnaud Muinga iz kaznenog udarca samo uspjeli postići utješne pogotke.

Za kraj su odigrane i dvije utakmice skupine D u kojima smo vidjeli dvije gostujuće pobjede. Lokomotiv Moskva je u Istanbulu golom Timura Suleimanova pobijedio Galatasaray, a Fabio Silva, Romario Baro i Angel Yesid Quinones donijeli su gostujuću, 3:0 pobjedu Portu nad njemačkim Schalkeom.

Juniorska Liga prvaka, prvo kolo:

Skupina A

Club Brugge 1:1 Borussia Dortmund (Ngonge 62. / 26. Aydinel)

Skupina C

Crvena Zvezda 1:1 Napoli (Joveljić 17. / 13. Senese)

Liverpool 5:2 Paris Saint-Germain (Williams 7., Camacho 13., 81., Adekanye 36., Jones 78. / 75. Williams, 89. – 11m Muinga)