Juniorska LP: PSG izbacio Ajax, Inter nakon jedanaesteraca prošao Spartak Moskvu

Poznati su novi sudionici osmine finala.

Odigrane su prve tri utakmice drugog kola juniorske Lige prvaka i saznali smo tri sudionika osmine finala.

U uzbudljivom dvoboju Inter je na San Siru ugostio Spartak iz Moskve i remizirao 3:3 te nakon jedanaesteraca prošao s ukupnih 6:4.

Već u 12. minuti Emmers je nakon centaršuta Pinamontija doveo Talijane u vodstvo, no Bakaev i Proshliakov su do odmora preokrenuli rezultat u korist Rusa. U posljednjih deset minuta vidjeli smo pravu dramu. Prvo je Odgaard u 83. minuti izjednačio, a samo tri minute kasnije Petrunin je nakon Emmersovog kornera zabio autogol. Ipak, u 88. minuti Rudenko je iz kaznenog udarca izjednačio i odveo susret u izvođenje jedanaesteraca. U njima se u igrača utakmice preobrazio Srbijanac Vladan Dekić, koji je obranio dva jedanaesterca Rusima i odveo Inter u osminu finala.

U slovačkim Zlatim Moravcima Nitra je ugostila Feyenoord i izgubila 3:2. Po dva gola za domaćina je zabio Fabry, a za gosta Kokcu, no Nizozemce je u osminu finala odveo Burger u 90. minuti.

Posljednji današnji susret drugog kola ujedno je bio i najjači. Igrali su Ajax i Paris Saint-Germain, a iako nije uputio nijedan udarac u okvir, PSG je prošao dalje boljim izvođenjem jedanaesteraca, završilo je 4:2.

Juniorska Liga prvaka, drugo kolo:

Inter (ITA) 3:3 Spartak Moskva (RUS) – Jedanaesterci 3:1 (Emmers 12., Odgaard 83., Petrunin 86. – ag / 29. Bakaev, 37. Proshliakov, 88. – 11m Rudenko)

Nitra (SVK) 2:3 Feyenoord (NIZ) (Fabry 32., 43. / 20., 71. Kokcu, 90. Burger)

Ajax (NIZ) 0:0 Paris Saint-Germain (FRA) – Jedanaesterci 2:4